Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Szkoła Podstawowa nr 5 w Ustroniu

Uroczystość pasowania na uczniów

Utworzono dnia 20.10.2020

14 października 2020 roku odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na  uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Ustroniu. 

Ze względu na panującą pandemię uroczystość przebiegała trochę inaczej niż zwykle.

Oprócz pierwszaków, wychowawcy klasy i  dyrekcji szkoły, osobiście uczestniczyli w niej tylko rodzice, którzy musieli spełnić określone warunki bezpieczeństwa sanitarnego. Pierwszoklasiści chcieli  ładnie zaprezentować się w  recytacjach i piosenkach, więc  do tej ważnej uroczystości przygotowywali się od początku roku szkolnego. W przedstawieniu pierwszaków gościnnie wystąpiły czwartoklasistki: Basia, Hania , Jagoda  oraz Klaudia, która oprócz roli odgrywanej w przedstawieniu, zadebiutowała też w prowadzeniu konferansjerki. 

Pierwszoklasiści wykonali zadania przygotowane przez starsze koleżanki, w których wykazali się swoimi umiejętnościami w zakresie dodawania i czytania. Wspaniale zaprezentowali  też swoją wiedzę patriotyczną. 

Po zakończonej części artystycznej pani dyrektor Katarzyna Burzyńska zwróciła się do pierwszaków ciepłymi słowami, zapewniając, że już mogą zostać przyjęci do grona społeczności szkolnej. 

Następnie w podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor ogromnym ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania każdego z nich na ucznia, a wychowawczyni  dała do założenia biret i wręczyła pamiątkowy dyplom. 

Nie zabrakło też „rogów obfitości” podarowanych dzieciom przez rodziców. 

Był też czas na pamiątkową fotografię, do której oprócz pierwszaków zaproszono panią dyrektor Katarzynę Burzyńską, panią wicedyrektor Renatę Swobodę oraz wychowawczynię Małgorzatę Heller.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, z okazji pasowania,  uczniowie klasy 2 prezentują krótki występ dedykowany pierwszakom. Pomimo pandemii tradycja została zachowana. Drugoklasiści pod kierunkiem pani Anny Tarasz zeszli do pierwszaków i  wystąpili dla nich.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor życzyła uczniom sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.
Po ceremonii dzieci  udały się do swojej sali na słodki poczęstunek zafundowany przez rodziców.

Ze względu na pandemię po raz pierwszy uczniowie pozostałych klas nie byli obecni na uroczystości, ale  wraz z wychowawcami oglądali na dużych ekranach w swoich salach  relację on –line z pasowania. Transmisję prowadziła pani Sandra Czyż.

 

NASZA PLACÓWKA

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 127

W poprzednim tygodniu: 352

W tym miesiącu: 805

W poprzednim miesiącu: 1280

Wszystkich: 6556

Zegar