Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Ustroniu

Innowacje, projekty i programy

Innowacja pedagogiczna „Szkolny ogródek meteorologiczny – warunki pogodowe w Lipowcu.”, nauczyciel prowadzący Sonia Gawlas

Od września do października prowadzona będzie innowacja pedagogiczna „Szkolny ogródek meteorologiczny – warunki pogodowe w Lipowcu.” Będzie miała za zadanie pogłębianie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie obserwacji pogody. Jej realizacja pozwoli wyzwolić w uczniach ich naturalną potrzebę poznawania świata i budzenia ciekawości poznawczej. Realizowane w ramach innowacji zadania mają przybliżyć uczniom otaczający ich świat przyrody w oparciu o własne doświadczenia. Lekcje przeprowadzane poza salą lekcyjną pobudzają zainteresowanie uczniów omawianym tematem, szczególnie wówczas, kiedy nauczyciel ma do dyspozycji rekwizyty, a teoria łączy się z codzienną praktyką.

Adresatami innowacji są uczniowie klas: 4,5,6,7 i 8. Czas realizacji obejmuje okres od września 2023 do czerwca 2024. Od października do maja w każdym miesiącu inna klasa będzie odpowiedzialna za dokonywanie obserwacji w szkolnym ogródku meteorologicznym wyposażonym w specjalistyczny sprzęt meteorologiczny. Odczytane pomiary zostaną zapisane na przygotowane przez prowadzącego arkusze. Następnie po wspomnianych miesiącach chętni uczniowie każdej z klas wykonają wykresy przedstawiające wartości wybranych składników pogody w każdym dniu miesiąca. W czerwcu zostaną również przygotowane wykresy przedstawiające zmienność składników pogody na przestrzeni 8 miesięcy (od października do maja).

 

Innowacja pedagogiczna „Słówko tygodnia" –  język polski, nauczyciel prowadzący Anna Niemiec

Celem innowacji pedagogicznej „Słówko tygodnia" jest poszerzanie słownictwa oraz doskonalenie umiejętności retorycznych na języku polskim. Aresatem innowacji są klasy 6 i 8.

"Szkolny ogródek meteorologiczny - warunki pogodowe w Lipowcu"

Są pierwsze analizy obserwacji pogody w ramach innowacji "Szkolny ogródek meteorologiczny - warunki pogodowe w Lipowcu". Klasa 6 przez cały październik dwa razy w ciągu dnia dokonywała pomiarów składników pogody. Dokumentacja z przeprowadzonej obserwacji jak kształtowała się temperatura wilgotność, ciśnienie oraz opady atmosferyczne w Lipowcu została przedstawiona na szkolnej gazetce i w relacji fotograficznej na stronie internetowej.

AKTUALNOŚCI:

"Szkolny ogródek meteorologiczny - warunki pogodowe w Lipowcu"

Utworzono dnia 26.11.2023
"Szkolny ogródek meteorologiczny - warunki pogodowe w Lipowcu" Są pierwsze analizy obserwacji pogody w ramach innowacji "Szkolny ogródek meteorologiczny - warunki pogodowe w Lipowcu". Klasa 6 przez cały październik dwa razy w ciągu dnia dokonywała...
czytaj dalej na temat: "Szkolny ogródek meteorologiczny - warunki pogodowe w Lipowcu"

Witaminki

Utworzono dnia 27.09.2023

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: Witaminki

czytaj dalej na temat: Witaminki

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

VULKAN

NASZA SZKOŁA

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Zegar

RODO

Strona informacyjna związana z polityką ochrony danych osobowych

w Szkole Podstawowej nr 5 w Ustroniu:

www.sp5ustron.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

Michał Glajc

e-mail: iodo2@odo.ustron.pl

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

KRAINA INNOWACJI

Odczarowujemy czytanie

Zagrożenia - nowe narkotyki