Aleksandra Chwastek – finalistką konkursu matematycznego

Utworzono dnia 21.04.2021

Po pokonaniu 2 etapów – szkolnego oraz rejonowego - Ola dostała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki.

GRATULUJEMY

Już od 5 klasy uczestniczyła w dodatkowych zajęciach z matematyki, na których przerabiała materiał, wykraczający poza podstawę programową szkoły podstawowej.

W bieżącym roku solidnie przygotowywała się do każdego z etapów konkursu. Często, dzięki swojej kreatywności oraz wiedzy zdobytej w trakcie zajęć dodatkowych, wymyślała nietypowe rozwiązania zadań.

Dzięki sumienności oraz ciężkiej pracy,  mimo pandemii, w pełni zasłużyła na swój sukces.

Sam Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy, organizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty, to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla uczniów szkół podstawowych.

Uzyskany tytuł Finalisty nie zwalnia  wprawdzie z obowiązku pisania egzaminu ósmoklasisty z matematyki, lecz pozwoli Oli na uzyskanie dodatkowych punktów w trakcie rekrutacji i wyborze szkoły średniej.

Gratulujemy jeszcze raz ogromnego sukcesu, życząc dalszego pogłębiania wiedzy oraz odkrywania zawiłości Królowej Nauk.