Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Szkoła Podstawowa nr 5 w Ustroniu

Konkurs recytatorski

Miejski Konkurs Recytatorski  w warunkach pandemii

- posumowanie przebiegu w kategorii wiekowej klas 1-3

    

 12 kwietnia 2021 roku odbył się Miejski Konkurs Recytatorski organizowany przez MDK „Prażakówka”. Ze względu na pandemię przebieg konkursu był inny niż zwykle.    

Nie było recytacji na żywo. Recytatorów oceniano w oparciu o przesłane filmy z prezentacjami utworów. 

Filmy nagrane zostały w szkole, gdyż etap miejski konkursu poprzedzony był  etapem szkolnym, przeprowadzonym 17.03.2021 roku, kiedy to klasy 1-3 uczyły się jeszcze stacjonarnie. 

Uczestnikami etapu szkolnego z  najmłodszej grupy wiekowej byli: Jan Kuczera z klasy 1 oraz Aleksandra Tomiczek, Paulina Polaczek i Klaudia Dworak z klasy 2. 

Jaś przygotowywał  się do konkursu pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Heller, a Ola, Paulina i Klaudia pod kierunkiem pani Anny Tarasz. 

Wszyscy zaprezentowali się bardzo ładnie, ale zgodnie z regulaminem, z naszej szkoły do etapu miejskiego z klas 1-3 mogło przejść tylko dwóch reprezentantów. Wyróżniono  Jana Kuczerę z klasy 1  i Paulinę Polaczek z klasy 2. Nagrania z ich recytacjami  przesłano  na konkurs miejski. 

Komisja konkursowa w Prażakówce wysoko oceniła recytacje wszystkich uczestników. Jednak jak to w konkursach bywa, nie wszyscy zostają zwycięzcami. Tym razem w kategorii klas 1-3 doceniono  Jasia Kuczerę z klasy pierwszej. Zdobył  pierwsze miejsce i  będzie reprezentował Ustroń  w kolejnym etapie, tj. Rejonowym Konkursie Recytatorskim w Bielsku- Białej.

Oli, Klaudii i Paulinie dziękujemy za udział w konkursie, pani Sandrze Czyż za nagranie filmów.  Za Jasia trzymamy dalej kciuki  i życzymy powodzenia.

 
Małgorzata Heller
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie przebiegu w kategorii wiekowej klas 4 – 6

 

    Pomimo pandemii i wszelkich niedogodności z nią związanych, uczniowie Naszej Szkoły mieli możliwość spróbować swoich sił w Miejskim Konkursie Recytatorskim. Forma konkursu, z wiadomych przyczyn, miała nieco inny charakter niż zwykle. Tym razem konkurs nie odbywał się na żywo w Miejskim Domu Kultury, ale w przestrzeni wirtualnej – filmiki z nagraniami uczestników były przesyłane do „Prażakówki”.

    Wszystko rozpoczęło się od etapu szkolnego, do którego zgłosiły się cztery uczennice klasy IV: Martyna Janik, Hanna Hałat, Barbara Bek, Klaudia Walczak oraz jedna uczennica klasy VII – Emilia Piwowar. Po burzliwych obradach Pań z jury udało się wybrać dwie reprezentantki szkoły do etapu miejskiego: Hannę Hałat i Klaudię Walczak. Emilia Piwowar była jedyną reprezentantką klas VII – VIII, toteż nie musiała z nikim rywalizować. Tuż po eliminacjach, dzięki zaangażowaniu Pani Sandry Czyż, zostały nagrane filmiki, które trafiły do MDK „Prażakówka”. Warto wspomnieć, że ze względu na pandemiczne niedogodności dziewczynki większą część pracy wykonały same. Z nauczycielką języka polskiego Anną Niemiec uczennice skonsultowały wybrane utwory oraz spotkały się na próbie, gdzie otrzymały kilka cennych porad.

    Transmisja konkursu na YouTube odbyła się 12 kwietnia 2021 r., a już we wtorek 13 kwietnia 2021 r. poznaliśmy wyniki. Nasza Szkoła wiodła prym, ponieważ oprócz sukcesu Jasia Kuczery z klasy pierwszej, Hanna Hałat zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Klaudia Walczak wyróżnienie. 

Ogromne gratulacje! Życzymy Wam dalszych sukcesów na etapie rejonowym.

Podziękowania dla Pani Sandry Czyż oraz Małgorzaty Cieślar.

Anna Niemiec

 

 

NASZA SZKOŁA - FILM

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Zegar