Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Ustroniu

Święto Szkoły i Dzień Otwarty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

Utworzono dnia 07.03.2023

Święto Szkoły i Dzień Otwarty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

 

24 lutego 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyło się Święto Szkoły oraz Dzień Otwarty. O godzinie 8.00 szkoła zapełniła się odświętnie ubranymi uczniami, którzy z niecierpliwością oczekiwali na nadchodzące wydarzenia. Gościliśmy prof. Michała Wilka, który opowiedział wszystkim o życiu sportowca, trenera i naukowca, uchylił także rąbka tajemnicy w związku ze swoim najnowszym projektem naukowym, nad którym aktualnie pracuje. Dzięki Panu Profesorowi uczniowie dowiedzieli się, że jeśli praca jest naszą pasją, to chodzimy do niej dla przyjemności, a nie z poczucia przykrego obowiązku. Po tym inspirującym spotkaniu, klasy wędrowały po salach lekcyjnych, w których czekało mnóstwo atrakcji. Były roboty, GraviTrax, Lego, długopisy 3D - to sala informatyczna, za jej przygotowanie odpowiedzialni byli: Pan Tomasz Postrzednik oraz Pani Agata Szajter. W sali matematycznej czekały łamigłówki, Jenga, memory i inne pobudzające umysł zadania przygotowane przez Panią Anitę Rydzewską i Panią Katarzynę Gabrych. W tyle nie została także sala przyrodnicza, dzięki Pani Soni Gawlas - pełna puzzli, quizów i planet, nie zabrakło również przyjaciela wszystkich uczniów - Edka (szkieletu ludzkiego ciała), dzieci chętnie eksplorowały także ludzkie narządy, nadal nie wiadomo, kto włożył wątrobę w miejsce serca. Ta  poruszająca umysły wędrówka zakończyła się w sali gimnastycznej, po porządnych ćwiczeniach mózgu, Pani Sonia Gawlas wraz ze zdolnymi dziewczętami z klasy 6 postanowiła poruszyć nasze nogi. Myślę, że po tych warsztatach każdy potrafi zatańczyć belgijkę, a nawet jeśli nie, to przynajmniej dobrze się bawił. Zwieńczeniem tego odświętnego dnia było przedstawienie, które Pani Renata Swoboda przygotowała z klasą 8, zatytułowane “Gość oczekiwany” na podstawie tekstu Zofii Kossak-Szczuckiej “Gość oczekiwany. Obraz sceniczny w pięciu odsłonach”. Ważny przekaz spektaklu dotarł chyba do wszystkich. 

I to jeszcze nie koniec! Niektórzy uczniowie, po spektaklu, mogli wybrać się do domu i rozpocząć weekend, ale niektórzy pozostali, aby świętować dalej. Trzeba nadmienić, że dzieci z Przedszkola nr 5 witały swoich przyszłych kolegów i koleżanki o godzinie 15.00. A już o 16.00 szkoła znów się otworzyła, tym razem dla Rodziców kandydatów na przedszkolaków i pierwszaków, ale jak się okazało, nie tylko, pojawili się także nasi absolwenci, ciężko im się z nami rozstać. Na sali gimnastycznej podziwialiśmy występy dzieci z Oddziałów Przedszkolnych, później odbyło się przedstawienie przygotowane przez panią Małgorzatę Cieślar i Magdalenę Kubalę z udziałem uczniów klas 4 i 8. Po obejrzeniu naszych zdolnych dzieci, rodzice mogli się udać do sal, aby zobaczyć, czym dysponuje szkoła, na czym pracujemy i jak bogate mamy zaplecze. Sądzę, że  kandydaci na przedszkolaków i pierwszaków zostali przekonani, że w naszym Zespole jest super! Całe wydarzenie zakończyło się ponownym występem klasy 8, dali radę, a przecież tego dnia prezentowali się trzykrotnie (z samego rana jeszcze dla przedszkolaków). Klasa 8 wykazała się ogromnym zaangażowaniem, wytrwałością (mieli mnóstwo prób, na które zawsze się stawiali), i czym zaskoczyli wszystkich, a i siebie samych, zdolnościami aktorskimi.

 

Organizatorami imprezy byli: Pani Małgorzata Cieślar, Pani Magdalena Kubala, Pani Dominika Macura-Kruk, Pani Joanna Cieślar, Pani Aleksandra Jucha, Pani Klaudia Greń, Pani Anna Mrowiec i Pani Natalia Szturc. 

Za wszystkie piękne występy, zabawy i uśmiechy naszym uczniom serdecznie dziękujemy!

 

Po więcej materiałów z wydarzeń zapraszamy na stronę naszej szkoły: sp5ustron.pl

Anna Niemiec

v

Święto Szkoły i Dzień Otwarty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

Utworzono dnia 08.03.2023, 00:00

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

VULKAN

NASZA SZKOŁA

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 261

W poprzednim tygodniu: 375

W tym miesiącu: 972

W poprzednim miesiącu: 1528

Wszystkich: 59968

Zegar

RODO

Strona informacyjna związana z polityką ochrony danych osobowych

w Szkole Podstawowej nr 5 w Ustroniu:

www.sp5ustron.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

Michał Glajc

e-mail: iodo2@odo.ustron.pl

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

KRAINA INNOWACJI

Odczarowujemy czytanie

Zagrożenia - nowe narkotyki