Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Ustroniu

Dzień Regionalny klas 1,2,3

Utworzono dnia 19.12.2022

Dzień Regionalny klas 1,2,3.

9 grudnia 2022 roku w klasach 1-3 odbył się Dzień Regionalny. Program był bardzo urozmaicony. Aktywności zaplanowano tak, aby integrowały wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej, pozostawiając jednocześnie przestrzeń do integracji w ramach klas i integracji z przybyłymi gośćmi.

W pierwszej części uczniowie obejrzeli filmy o Ustroniu i Wiśle oraz zwiedzili klasowe wystawy regionalne, na których znalazły się opatrzone w metryczki eksponaty, takie jak: stroje cieszyńskie, stare sprzęty, książki, widokówki, rzeźby, reprodukcje malarskie.
W drugiej części uczestniczyli, pod okiem mam, w klasowych warsztatach zdobienia świątecznych pierniczków i robienia ciasteczek z masy budyniowej, a po nich w warsztatach dotyczących stroju cieszyńskiego, które przeprowadzili zaproszeni goście, przedstawiciele Estrady Ludowej „Czantoria”: pani Justyna Kuczera (prywatnie mama Janka z klasy 3, także należącego do „Czantorii”) oraz pana Adama Szcześniewskiego (prywatnie tatę wychowawczyni kl.1, pani Anny Tarasz).
Trzecia część przeznaczona była na indywidualną aktywność plastyczną w klasach oraz na sprawdzenie wiedzy o stroju cieszyńskim w międzyklasowym konkursie.

Małgorzata Heller

Dzień Regionalny klas 1, 2, 3.

Utworzono dnia 21.12.2022, 07:22

VULKAN

Kwiecień 2024

Licznik odwiedzin:

Strona informacyjna związana z polityką ochrony danych osobowych

w Szkole Podstawowej nr 5 w Ustroniu:

www.sp5ustron.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

Michał Glajc

e-mail: iodo2@odo.ustron.pl