Dzień Książki - Book Face Challenge

Utworzono dnia 29.05.2021

Szanowni Państwo, w poniedziałek 31 maja w naszej szkole w ramach działań projektowych odbędzie się Dzień Książki. Przewidujemy dla naszych uczniów kilka aktywności z książką w roli głównej. Jedną z nich będzie tak zwany Book Face Challenge (NIE Facebook). Zabawa jest przewidziana dla całej rodziny i polega na tym, aby dopasować okładkę książki lub płyty analogowej do otoczenia. Zdecydowanie najczęściej dopasowuje się okładkę na której jest jakaś twarz (lub jej fragment) do własnej osoby, lub kogoś, komu robimy zdjęcie. Można to zrobić w bardzo prosty sposób, ale też można dobrać ubiór, uczesanie, zaaranżować otoczenia tak, żeby idealnie zlały się z grafiką na okładce książki. Poniżej znajduje się link do strony wyszukiwarki, na której możecie zobaczyć, czym jest Book Face:

wyniki w wyszukiwarce Google

lub na tej stronie:

inspirujące przykłady

Prosimy pomóc Waszym pociechom w wykonaniu tego zadania. Wykonane zdjęcie należy przesłać na adres: biblioteka@sp5ustron.pl. Przewidujemy wręczenie drobnych nagród dla autorów najciekawszych aranżacji oraz punkty dla klasy w ramach całodziennego konkursu klas. Pracę proszę wykonać i przesłać do najbliższej niedzieli (30.05) do wieczora. To oczywiście jest forma zabawy i jej wykonanie nie jest obowiązkowe.