Utworzono dnia 18.10.2021

14 października, tradycyjnie już, obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Przypomnijmy, że jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, a upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Obchody święta rozpoczął na sali gimnastycznej koncert inauguracyjny Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda z Wisły z okazji utworzenia przy naszej szkole filii tej placówki. Zabrzmiały dźwięki z muzyki klasycznej oraz rozrywkowej. Występ młodych artystów bardzo się podobał naszym uczniom, gdyż prezentacje umiejętności wokalnych i instrumentalnych wychowanków Ogniska były nagradzane gromkimi brawami.

Kolejnym punktem programu był występ naszych uczniów na dolnym holu szkoły. Młodzież pod opieką nauczycieli przygotowała i zaprezentowała zabawny montaż słowno-muzyczny poświęcony Dniu Nauczyciela. Niespodziankę wszystkim nauczycielom zrobiła grupa uczniów, która przygotowywana przez Panią Katarzynę Krajewską zaśpiewała jeden z przebojów muzyki rockowej. Ostatnim punktem tej części obchodów święta nauczycieli było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Ustroniu. Uczniów do grona szkolnej społeczności przyjmowała dyrektor Katarzyna Burzyńska poprzez naznaczenie każdego ucznia ogromnym ołówkiem oraz poprzez nałożenie na głowę biretu. Dzieci od rodziców otrzymały tak zwane tutki czyli pudełka pełne słodyczy. Uroczystość zakończył dedykowany pierwszakom występ uczniów klasy drugiej.

Dzień Nauczyciela był także w naszej szkole dniem rozpoczęcia szeregu działań przybliżających nas do obchodów jubileuszu 50-lecia, którego główne uroczystości będą miały miejsce w pierwszej połowie przyszłego roku. Tym pierwszym wydarzeniem były warsztaty plastyczne dla uczniów ZSP4. Więcej o warsztatach i samym jubileuszu znajdziecie pod tym linkiem

Utworzono dnia 18.10.2021, 23:28