Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci z najmłodszych klas przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszowe, misiowe przytulanki (czasami miśki przypominały żaby czy pieski – ale kto by się tym przejmował). Święto to zostało ustanowione w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej maskotki.

Pierwszego pluszowego misia stworzono na pamiątkę pewnego wydarzenia, w którym brał udział prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore (Teddy) Roosevelt. Prezydent uratował rannego niedźwiadka i stąd anglojęzyczna nazwa pluszaka – „Teddy bear”. Często miśki są bohaterami powieści, bajek i filmów, takich jak: Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Pluszak stał się również symbolem pomocy dzięki akcji charytatywnej “Podaruj Misia”, polegającej na wręczaniu misiów i prezentów gwiazdkowych dla dzieci z biednych rodzin.

Nasze dzieci w tym szczególnym dniu obejrzały prezentację multimedialną opowiadającą historię powstania maskotki, potem oglądały bajki z udziałem pluszowych miśków, zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie i na koniec brały udział w tworzeniu krótkich filmów animowanych (animacja poklatkowa), których bohaterami były ich ulubione, pluszowe zabawki.