„Las płonie szybko, rośnie powoli” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

We wtorek (05.11.2019) w Ustroniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Las płonie szybko, rośnie powoli”, organizowanego przez Komisję Ochrony Przyrody PTTK Oddziału „Beskid Śląski” przy współpracy z ustrońskim Nadleśnictwem. Konkurs plastyczny adresowany był do uczniów szkół podstawowych.

Do siedziby Nadleśnictwa Ustroń przyjechali wyróżnieni uczniowie, aby w miłej atmosferze, przy herbacie i ciastku wysłuchać prelekcji na temat zagrożeń dla bezpieczeństwa lasu. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się m.in., że w naszym regionie mamy najbardziej suchą jesień od bardzo wielu lat oraz o tym, że niedokładnie zgaszone ognisko po dwóch dniach może się „obudzić i zaprószyć ogień, od którego może spłonąć las”. Taka sytuacja miała miejsce niedawno w naszych okolicach, na szczęście szybka interwencja straży pożarnej zażegnała nieszczęściu i las uratowano. Po wysłuchaniu cennych informacji zapraszano kolejno uczniów do odebrania nagrody, a na koniec spotkania wszyscy nagrodzeni ustawili się do pamiątkowego zdjęcia ze swoimi wyróżnionymi pracami plastycznymi.

W tym roku czterej uczniowie z naszej Szkoły otrzymali nagrody w tym konkursie: I miejsce zdobył Krzysztof Hampel z 5 klasy, a wyróżnienie otrzymali: Franciszek Chrapek (kl. 5), Emilia Piwowar (kl. 6) i Hanna Janik (kl. 5).

Uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.