Pasowanie Pierwszoklasistów – 14.10.2019

 Poniedziałek 14 października 2019 r.  to ważny dzień w naszej  szkole i to nie tylko ze względu na Dzień Edukacji Narodowej . Dzień ten był okazją do wypowiedzenia słów wdzięczności skierowanych do nauczycieli przez uczniów, co uczynili w piosenkach , wierszach i inscenizacji, ale także ze względu na uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

Po akademii z okazji DEN nastąpiła druga część uroczystości, w której najmłodsi czyli dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały piosenki, które niejednego widza wzruszyły do łez. Po wielu brawach, które otrzymali najmłodsi artyści  dyrektor Katarzyna Burzyńska dokonała pasowania przedszkolaków. Kontynuacją tych pięknych chwil był program artystyczny klasy I, w którym to uczniowie zaprezentowali to czego już nauczyli się w szkole. Dzieci śpiewały, recytowały, tańczyły i zagrały utwory na cymbałkach. Złożyły  także  uroczyste ślubowanie, po którym nastąpił długo oczekiwany moment pasowania na  ucznia Szkoły Podstawowej nr 5 w Ustroniu, którego dokonała pani dyrektor ogromnym ołówkiem. Uczniowie  otrzymali rogi obfitości, które to, tak  jak i  przyjęcie w sali przygotowali rodzice.