SP5 w Ustroniu laureatem konkursu #OSEWyzwanie

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski.

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie jest mobilna pracownia multimedialna (16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z dostępem do internetu), dzięki której w szkole będą mogły odbywać się cyfrowe lekcje nie tylko na lekcjach informatyki, gdyż uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych poza pracownią komputerową. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek. Wszystkie wymienione w konkursie zadania zrealizowaliśmy, co spotkało się z uznaniem Komisji Konkursowej i SP5 w Ustroniu została laureatem konkursu. Jako jedna z pierwszych szkół w kraju zgłosiliśmy się do programu mLegitymacje, a dzięki Państwa zaangażowaniu w ten projekt wielu uczniów naszej szkoły już wkrótce będzie posługiwało się szkolną legitymacją przechowywaną w aplikacji smartfona. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. W całym powiecie cieszyńskim tylko siedem szkół zostało laureatami konkursu, a w Ustroniu oprócz naszej “piątki” nagrodę otrzymało jeszcze technikum (LISTA+LAUREATÓW+OSEWYZWANIE).

Czym jest OSE? Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W ramach tego programu już w zeszłym roku do naszej szkoły podłączono światłowód oraz zainstalowano sprzęt niezbędny do działania w szkole szybkiego internetu.  Pani Dyrektor podpisała z OSE wszystkie wymagane umowy i aktualnie czekamy już tylko na podpięcie naszej szkoły do zasobów OSE. Więcej informacji o programie i konkursie na:

https://ose.gov.pl/

https://ose.gov.pl/konkurs-osewyzwanie