Zdrowe wakacje

Rozpoczął się sezon urlopowy a wraz z nim wyjazdy na tak długo wyczekiwane wakacje. Wybieramy kierunek, następnie się pakujemy i już jesteśmy gotowi wyruszyć na wymarzony urlop. Niestety często zapominamy, że tak jak w ciągu roku dbamy o zdrowie, tak w czasie trwania wakacji również nie powinniśmy o tym zapominać.

Sekcja Promocji Zdrowia Szpitala Śląskiego w Cieszynie przygotowała dla Państwa niezbędne informacje dotyczące zdrowia na wakacjach (w załączeniu: ABC zdrowych wakacji czyli kompendium wiedzy o zasadach funkcjonowania publicznego systemu ochrony zdrowia w Polsce oraz Wakacyjny niezbędnik, w którym podpowiadamy, w co wyposażyć wakacyjną apteczkę.)

Priorytetem na wakacjach jest ubezpieczenie – Przede wszystkim nie zapominajmy i nie oszczędzajmy na ubezpieczeniu wyjeżdżając na wakacje, daje nam olbrzymi komfort podczas wypoczynku. Wybierajmy przy tym te ubezpieczenia, które pozwalają nam się (ewentualnie) leczyć za granicą bezkosztowo. Oznacza to, że w przypadku, gdy będziemy potrzebowali pomocy lekarskiej na wakacjach, ubezpieczyciel od razu pokryje tego koszty.

Jeśli egzotycznie – to szczepienie – Jeżeli wybieramy się na urlop w tropikalne miejsca sprawdźmy, czy nie potrzebujemy w związku z tym się zaszczepić. Szczepienia są obligatoryjne na podstawie Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych WHO i odnotowane są w międzynarodowej książeczce szczepień.