Wycieczka do Świata Nauki

Klasy VI, VII i VIII przez zabawę odkrywały naukę w interaktywnej ekspozycji, która powstała na terenie kompleksu dawnej huty żelaza Vitkovice w Ostravie.

Zwiedzanie rozpoczęło się od „Świata nauki i odkryć”, gdzie dzieci mogły w ramach zabawy zapoznać się ze światem matematyki i fizyki i zobaczyć jak nowoczesna technologia przedłuża i wspomaga życie człowieka. Braliśmy udział w przedstawieniu „Teatru Nauki”, gdzie pokazano m.in. świecącego ogórka, odpalenie rakiety i inne wybuchy kontrolowane 🙂
Duże wrażenie zrobił film w technologii 3D, który dzieci obejrzały w sali kinowej o bogactwie życia w oceanach. Później zwiedzaliśmy działy: fauna, człowiek, kosmos, energia oraz cywilizacja człowieka. Szczególnie spodobała się studnia, z której samodzielnie czerpali wodę oraz kamienny posąg, który można było własnoręcznie rzeźbić. Kto miał mało wrażeń, na zakończenie mógł pokręcić się w żyroskopie jak pilot samolotu F16.
Uczniowie poprzez samodzielne działania zdobyli mnóstwo nowych informacji o otaczającym ich świecie oraz poznawali tajników nauki w prosty i przystępny sposób.