Rada Rodziców – podsumowanie współpracy

Koniec roku kalendarzowego, koniec pierwszego półrocza roku szkolnego 2018/2019 – czas na podsumowania. W tym wpisie parę zdań o ogromnym zaangażowaniu Rady Rodziców w życie naszej szkoły. Kilka dużych projektów nie udałoby się zrealizować w tym roku szkolnym gdyby nie wsparcie finansowe Rady.

Wymieńmy te najważniejsze: zakup siatek do bramek na boisku oraz tablic do koszykówki, sfinansowanie imprez pasowania – przedszkolaków i pierwszoklasistów, zakup strojów dla zespołu tańca nowoczesnego. Biblioteka wzbogaciła się o kilkadziesiąt książek – głównie były to tytuły dzięki którym nasi uczniowie mogli dobrze przygotować się do konkursów polonistycznych i czytelniczych. Aktualnie zamawiamy repetytoria z powtórkami dla wszystkich ósmoklasistów przygotowujących się do tak ważnego dla nich egzaminu – oczywiście z funduszu Rady Rodziców. Co jeszcze opłaciła Rada: egzamin próbny ósmoklasistów, żywą lekcję historii, występy teatrzyków na terenie szkoły, zakup artykułów do dekoracji ciasteczek dla przedszkolaków, nagrody na konkursy, Mikołajki, poczęstunek dla klasy siódmej i ósmej na nockach filmowych, przejazdy do Brennej, Prażakówki i Teatru Elektrycznego w Skoczowie. Dzięki Radzie Rodziców zrobiliśmy milowy skok w nowoczesność. Sprawił to zakup kompletu robotów edukacyjnych – Ozobotów ale przede wszystkim podjęcie się przez Radę opłacania abonamentu (prawdopodobnie najszybszego w Ustroniu) internetu (100/100 Mb/s). Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć oraz film z zajęć z wykorzystaniem Ozobotów przez Panią Gosię Heller w swoje klasie.

W końcu mogliśmy wejść w XXI wiek i między innymi zacząć korzystać w pełni z tego co mieliśmy, a co bez internetu było mało użyteczną zabawką – z tabletów i tablic interaktywnych. Dostęp do tak szybkiego internetu opartego na światłowodzie daje nauczycielom i uczniom zupełnie nowe możliwości w procesie nauczania. Ostatnim na dzisiaj ale na pewno jeszcze nie ostatnim w tym roku szkolnym prezentem Rady Rodziców dla nas był zakup parasola licencyjnego MPLC, dzięki któremu będziemy mogli na terenie szkoły legalnie oglądać prawie wszystkie dotychczas wyprodukowane filmy fabularne i dokumentalne (w tym także nowości, które jeszcze trzy miesiące wcześniej były dostępne tylko w kinach). W związku z tym planujemy w drugim półroczu seanse filmowe dla dzieci, młodzieży i także dla Państwa (wszystkich rodziców i opiekunów naszych uczniów).

Przedstawiona powyżej lista zaangażowania Rady Rodziców w potrzeby uczniów naszej szkoły prawdopodobnie nie jest kompletna ale już to co przedstawiliśmy wystarczy, żeby szczerze podziękować Zarządowi Rady Rodziców za to, że zawsze (zawsze) pozytywnie rozpatruje nasze: nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz uczniów prośby. Oczywiście Rada Rodziców nie miałaby funduszy gdyby nie wkład finansowy rodziców i opiekunów wszystkich naszych uczniów w postaci składek, zakupów ciast na imprezach szkolnych oraz udziałowi w corocznym szkolnym balu karnawałowym i to wszystkim Państwu należą się z naszej strony gorące podziękowania.

Przy okazji zachęcamy Państwa do udziału w tegorocznym balu szkolnym, z którego dochód w całości zasili kolejne, ważne dla uczniów, wydarzenia i projekty edukacyjne. Szczegóły na temat balu znajdują się tutaj.  Przypominamy, że w tym roku bawimy się w stylu szalonych lat 20 i 30 XX wieku. A co można stracić nie uczestnicząc w balu, zobaczcie: