Współpraca SP5 z Uniwersytetem Śląskim w Cieszynie

Końcem listopada miało miejsce w naszej szkole bardzo ważne wydarzenie. Dyrektor SP5 w Ustroniu Katarzyna Burzyńska oraz Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie prof. dr hab. Zenon Gajdzica podpisali dokument o współpracy obu placówek.

Dzieci i młodzież naszej szkoły otrzyma dzięki temu dostęp do różnego rodzaju ciekawych zajęć akademickich, a program współpracy obejmuje organizację wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych z korzyścią dla uczniów ale także kadry nauczycielskiej SP5. Szeroko o programie współpracy Uniwersytetu Śląskiego ze szkołami i innymi placówkami opisuje styczniowe wydanie magazynu „Tramwaj Cieszyński”. Skan tego artykułu znajduje się poniżej. Miłym dla nas akcentem było umieszczenie w artykule zdjęcia z uroczystości podpisania umowy w naszej szkole. Warto także dodać, że wydarzenie wzbogaciły występy artystyczne uczniów naszej piątki oraz chóru Uniwersytetu Śląskiego. Na sam koniec zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcia.

 

 

 

Tutaj znajduje się link do artykułu w internetowym wydaniu „Tramwaju Cieszyńskiego”.