Spotkanie z pieśnią patriotyczną w klasie drugiej

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  klasa druga zorganizowała w dniu 7 listopada 2018 roku  spotkanie z pieśnią patriotyczną.  Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” oraz obejrzeniem filmowej wersji  „Legendy o Orle Białym”. Następnie uczniowie, korzystając z przygotowanych kartek z tekstami,  śpiewali pieśni patriotyczne. Śpiew  przeplatany był  prezentacją multimedialną przedstawiającą historię  danej pieśni oraz zdjęcia historyczne.  Uczniowie zadbali o odpowiedni nastrój spotkania.  Stoły przyozdobione zostały świecami i własnoręcznie wykonanymi biało-czerwonymi sercami. Samodzielnie wykonane kotyliony,  przypięte do ubrań, nadawały spotkaniu powagę i  podkreślały jego patriotyczny charakter.  Ze względu na duże zainteresowanie uczniów pieśniami patriotycznymi spotkania będą kontynuowane z okazji narodowych świąt.