Apel dla Niepodległej

W piątek 9 listopada odbyły się szkolne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas akademii uczennice Zuzanna Macura oraz Zuzanna Musiał poprowadziły swoich szkolnych kolegów i koleżanki przez czasy zaborów, powstań narodowych oraz nadziei na odzyskanie niepodległości, których finałem był długo wyczekiwany rok 1918.

Dokładnie o 11:11 cała szkoła uroczyście odśpiewała cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji ‚Rekord dla Niepodległej’.

W programie nie zabrakło klasyków polskiej poezji, pieśni patriotycznych oraz relacji świadków tamtych dni. Cały program uświetniony został występem chóru złożonego z uczniów klasy V (oraz kliku z IV), którzy przygotowali pieśni ‚Wojenko, Wojenko’ oraz ‚Przybyli ułani pod okienko’.