Miejskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do uczestniczenia w obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości. W tym wyjątkowym czasie przypomnijmy sobie razem o początkach kształtowania się na naszych terenach Śląska Cieszyńskiego II Rzeczypospolitej Polskiej i wspólnego świętowania.

W dniu 11 listopada uroczystości rozpoczynamy nabożeństwem ekumenicznym w kościele Ap. Jakuba Starszego o godz. 10.30. Następnie wspólnie przejdziemy ulicami miasta pod Pomnik Pamięci Narodowej, gdzie o godz. 12.00 rozpoczną się główne uroczystości. Po ich zakończeniu zapraszamy na Ustroński Rynek, gdzie od godziny 13.00 rozpocznie piknik patriotyczny z udziałem orkiestry dętej i Estrady Regionalnej „Równica”. Nie zabraknie również wojskowej grochówki, której dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na leczenie małego mieszkańca Ustronia walczącego z chorobą nowotworową. O 14.00 rozpoczniemy eksperymentować i prezentować najsłynniejsze polskie wynalazki w ramach programu animacyjnego dla dzieci i młodzieży, połączonego z zabawami i warsztatami artystycznymi. Szczegóły dotyczące programu znajdują się na załączonym plakacie.