Uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego w naszej Szkole

W sobotę 13.10.2018r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Dyrekcja naszej szkoły oraz nauczyciele, a także uczniowie i ich rodzice wraz z gośćmi reprezentującymi Urząd Miasta Ustroń uczestniczyli w otwarciu oddziału przedszkolnego. Wstęgę przeciął burmistrz miasta Ustroń Ireneusz Szarzec w towarzystwie dyrektora Szkoły pani Katarzyny Burzyńskiej oraz przewodniczącego Rady Miasta Ustronia Artura Kluza.

Podkreślono, że nowo otwarty oddział przedszkolny jest darem dla społeczności Lipowca w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym dniu po raz pierwszy odbyło się pasowanie przedszkolaków. Maluszki pod kierunkiem swoich wychowawczyń: pani Marzeny Popek oraz pani Aleksandry Greń pięknie zaśpiewały piosenki, odważnie recytowały wierszyki i zebrały gromkie brawa.

Kolejnym punktem uroczystości było pasowanie obecnej pierwszej klasy, które wplotło się w niezwykły czas obchodów stulecia niepodległości naszej Ojczyzny. Małgorzata Krajewska zagrała na skrzypcach utwór pt. „Lipowski Groń” , na akordeonie akompaniował pan Krajewski. Pierwszaki zaprezentowały składankę słowno-muzyczną przygotowaną przez panią Jolantę Kowalską, panią Katarzyną Szkorupa-Kaczmarczyk oraz panią Katarzynę Gabrych. Pięknie deklamowały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy oraz rymowanki o literkach. Z zaangażowaniem zaśpiewały piosenki, zgrały na dzwonkach i zilustrowały ruchem piosenkę w języku angielskim.

Uczniowie klasy 2 pod kierunkiem pani Małgorzaty Heller zaprezentowali występ dedykowany pierwszakom. Na zakończenie części artystycznej wystąpiły uczennice klasy 5, zatańczyły taniec do piosenki Shakiry  pt. „Waka Waka”. Stroje zostały zakupione z funduszu Rady Rodziców.