Martyna Balcar w Finale Mistrzostw Polski!

Nasza uczennica Martyna Balcar zakwalifikowała się do finału Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce U-16 . Zawody odbyły się 22-23 września w Bełchatowie. Wraz z trzema innymi koleżankami z ustrońskiego klubu –  MKS Ustroń, bardzo dobrze wystartowała. Zajęła 10 miejsce pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 290 cm i tym samym wyrównując swój rekord życiowy. Warto dodać, że Martyna jest rocznikowo młodsza i w przyszłym sezonie stać ją na medal jeśli odpowiednio przepracuje następny rok w tej kategorii.

 

 

 

W tej samej konkurencji złoty medal i Mistrzostwo Polski zdobyła jej koleżanka klubowa Maja Chamot, która sięgnęła po najwyższą lokatę skacząc wysokość 360 cm. Aleksandra Cholewa oraz Kamila Chrapek znalazły się również w finałowej szesnastce. Tyczkarski trenują na obiektach Szkoły Podstawowej nr 5  oraz nr 1 w Ustroniu pod okiem pani Magdaleny Kubali.

 

Relację z mistrzostw można oglądnąć na stronie :

 

https://www.youtube.com/watch?v=3vdWSmGEURE