Magdalena Kubala wyróżniona

W czwartek (20.09) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się uroczystość podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia Powiatu Cieszyńskiego za wybitne osiągnięcia sportowe uzyskane w roku 2017.

Uhonorowano także szkoły i gminy, które zajęły trzy pierwsze miejsca we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2017/2018. W gronie nagrodzonych znalazła się Magdalena Kubala, która została nagrodzona za  wysokie osiągnięcia w pracy szkoleniowej na rzecz kultury fizycznej i sportu. Pani Magdalena pracuje w Szkole Podstawowej nr 5 jako nauczyciel wychowania fizycznego,  a także jest trenerem sekcji lekkiej atletyki w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Ustroń.  W ramach treningów głównie zajmuje się skokiem o tyczce . Na treningi w zdecydowanej większości uczęszczają uczniowie lub absolwenci lipowskiej placówki, którzy osiągają bardzo wysokie wyniki sportowe jak na tak małą sekcję. Z powodzeniem zajmują czołowe miejsca w Polsce jak i na Śląsku. Zdobywają medale Mistrzostw Polski , Województwa, zawodniczki są powoływane do Kadry Narodowej.

 

Zdjęcia z rozdania na stronie :   https://wiadomosci.ox.pl/najlepsi-sportowcy-powiatu-cieszynskiego-docenieni-foto,53775