Nasza Szkoła jako jedyna w Powiecie Cieszyńskim w Programie „Lekkoatletyka dla każdego!”

Realizacja programu jest możliwa dzięki współdziałaniu wielu stron  m.in. Ministerstwa Sportu i  Turystyki, Sponsora Głównego: PKN Orlen,  Partnera Strategicznego – Nestlé Polska, Koordynatorów programu, Dyrektorów szkół w tym Szkoły Podstawowej nr 5, trenerów (w Ustroniu Magdalena Kubala), Jednostek samorządu terytorialnego, klubów lekkoatletycznych (m.in. MKS Ustroń).

Główne założenia programu Lekkoatletyka dla każdego! to:

• popularyzacja i upowszechnianie lekkiej atletyki,
  • stworzenie atrakcyjnej oferty dotyczącej organizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży pochodzących z różnych środowisk,
  • przygotowanie ogólnopolskiego systemu diagnozy, selekcji i naboru oraz identyfikacji talentów w szkoleniu młodzieży,
  • budowanie ścieżki rozwoju kariery lekkoatletycznej stanowiącej podstawę nowej struktury organizacji szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce.

W Polsce Wspierają program LDK! :

Koordynatorami programu są trenerzy i instruktorzy lekkiej atletyki, a wśród nich gwiazdy światowych aren lekkoatletycznych, m. in. Lidia Chojecka, Paweł Czapiewski, Zuzanna Radecka-Pakaszewska, Tomasz Czubak, Marcin Nowak, Barbara Madejczyk, Sebastian Chmara. Na imprezach Lekkoatletyka dla każdego! gościmy również aktualne największe gwiazdy polskiego sportu – m. in. Pawła Fajdka, Anitę Włodarczyk, Piotra Małachowskiego. Możliwość spotkania z mistrzami świata i Europy motywuje młodzież do wytrwałości w treningu i buduje atrakcyjność lekkiej atletyki.