Kulig z Globtroterem

KLUB GLOBTROTERA zaprasza wszystkich klubowiczów, ich przyjaciół i rodziny na zimowy kulig, który odbędzie się 1 lutego 2018 roku.
Kulig odbędzie się w Gospodarstwie Agroturystycznym „U Gazdy”. Zbiórka o godz. 10 w Brennej Leśnicy (końcowy przystanek). Zakończenie ok. godz 15.

Dowóz dzieci i odbiór na miejsce zbiórki we własnym zakresie. Wszyscy ubieramy się w kombinezony, ocieplacze, ciepłe kurtki, czapki, rękawice na zmianę, grube skarpety (na zmianę). Będziemy mieli ciepły posiłek i gorącą herbatę. Można wziąć ze sobą ulubione słodycze, sok czy kanapki, a także liście do zjeżdżania.
Koszt od osoby – 30 złoty.
Pieniądze oraz zgody podpisane przez Rodziców zbiera do 27 stycznia p.pedagog Iwona Śliż.

Agroturystyka U Gazdy
W Brennej Leśnicy, w miejscu oddalonym 1300 m od ruchliwej ulicy, na wysokości 700 m n.p.m. znajduje się zaciszne miejsce, gdzie Gazdowie zapraszają do swojego gospodarstwa agroturystycznego. Piękne widoki, bliskość szlaków turystycznych, swojskie posiłki przekonają niejedną osobę, pragnącą spędzić swój czas wolny blisko natury. W gospodarstwie odbywają się cykliczne wydarzenia: tradycyjne wiosenne smażenie jajecznicy, a podczas wakacji Mistrzostwa Górali Karpackich w Koszeniu Łąki.
Gospodarstwo agroturystyczne U Gazdy to również miejsce, gdzie prowadzone są warsztaty edukacyjne dotyczące sianokosów, wyrobu serów i obróbki wełny. Owieczki strzyżone są dwa razy w roku, aby z ich wełny powstała nitka potrzebne są umiejętności i spora dawka cierpliwości.
Strzyżenie, gręplowanie, przędzenie na wrzecionie lub kołowrotku, wszystkie te czynności sprawiają, że z wełny powstaje przędza, a z niej można już wykonać cuda: skarpety, szaliki, czapki… Dla miłośników zwierząt szczególnie atrakcyjne będą warsztaty dotyczące hodowli. Tutaj pod okiem gospodarzy mieszkają owce, kozy, krowy, konie, psy i koty. Podczas warsztatów uczestnicy poznają wszystkich mieszkańców gospodarstwa, otrzymają też odpowiedzi na nurtujące pytania.
Warsztaty są odpłatne i wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
Dane kontaktowe:
Agroturytyka U Gazdy
Brenna Leśnica, ul. Malinka 5
tel. 602 687 526
www.u-gazdy.p

PAMIĘTACIE BARNEJA  (pięknego psa – podhalańczyka)? Na pewno czeka na Was!!! Zatem do zobaczenia 1 lutego o godz.10.
WARUNEK PODSTAWOWY – ŚNIEG I DOBRE HUMORY