Opowieści o górach

24 marca zaproszeni przez Dyrekcję szkoły i Klub Globtrotera gościli w naszej szkole przemili goście – pani Asia Mańczyk i pan Józef Jaworski – ustrońscy podróżnicy. Zarażeni pasją wspinaczkową opowiadali nam o swoich licznych wyprawach. Podróżnicy umiłowali sobie szczególnie Tatry i Alpy. Ich wyprawy udokumentowane zostały licznymi zdjęciami i filmami.

Pani Asia przywoływała w swoich opowieściach treści niezwykłych, góralskich legend związanych z Tatrami. Goście zademonstrowali podstawowe wyposażenie taternika. Zainteresowani prezentacją uczniowie zadawali wiele pytań, co świadczy o tym, że turystyka górska ma w sobie szczególną magię. Pan Józef Jaworski zachęcił wszystkich do aktywnego odpoczynku w każdej wolnej chwili. Przyszła wiosna!  Skorzystajmy z ładniejszych dni, wybierzmy się na przejażdżkę rowerową, spacer, pobiegajmy za piłką. Niech maksyma „Ruch to Zdrowie” towarzyszy nam wszystkim na co dzień. Drodzy Klubowicze! W kwietniu   wyruszamy na kolejną naszą mini-wyprawę po przepięknych Beskidach. W Tatry  wybierzcie się z Rodzicami. Dotknijcie  majestatu tych pięknych gór, żeby w dorosłej przyszłości  samodzielnie zaplanować wycieczkę.

Dziękujemy  Państwu za przepiękną prezentację i ciekawe opowieści.