Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Wrzesień 2019

Jesteś tutaj:

Miesiąc: Wrzesień 2019

Spacer edukacyjny – klasa 1 i 2

Jak co roku uczniowie klasy 1 i 2 przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego. W poniedziałek 23.09.2019 wyruszyli na spacer edukacyjny, aby utrwalić znaną już wiedzę. Zapoznali się również z napotkanymi znakami drogowymi. Zwrócono dzieciom uwagę na trudne miejsca przejścia dla pieszych.

Więcej „Spacer edukacyjny – klasa 1 i 2”

Ze względu na bezgotówkowy obrót pieniędzmi, prosimy o wpłaty należności do 15-go każdego miesiąca przelewem na konto bankowe

ING BANK ŚLĄSKI Nr.: 07 1050 1070 1000 0024 0088 2391

Do  godz. 8:30 należy poinformować panią   intendentkę  o nieobecności dziecka w zajęciach szkolnych, w celu odliczenia kosztu posiłku.

(przez dziennik elektroniczny lub wiadomość sms pod nr 695225584)

W przypadku nie powiadomienia o nieobecności dziecka ponoszą Państwo koszty tego posiłku.

Inauguracyjne spotkanie z rodzicami w nowym roku szkolnym

Informujemy, że w środę 11.09 o godzinie 17 na dolnym holu szkoły rozpocznie się spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły oraz wychowawcami klas. Bardzo prosimy o jak najliczniejszy udział w zebraniu, gdyż będą poruszane ważne sprawy: utworzenie kont dla rodziców w nowym e-dzienniku Vulcan, Budżet Obywatelski i wiele innych. Serdecznie zapraszamy.

Nowy dziennik elektroniczny

Informujemy, że z dniem 01.09.2019 w naszej szkole (podobnie jak we wszystkich pozostałych ustrońskich szkołach) zaczyna obowiązywać nowy dziennik elektroniczny – Vulcan. Jednocześnie przestaje działać dotychczasowy dziennik Mobireg. Uczniowie oraz rodzice i opiekunowie uczniów uzyskają dostęp do dziennika po najbliższym zebraniu w szkole, które będzie miało miejsce 11 września (środa). Do stworzenia Państwu i Waszym podopiecznym konta w dzienniku będziemy potrzebowali kilku podstawowych danych osobowych oraz (warunek konieczny) Waszego adresu e-mail (w Vulcanie e-mail jest loginem do systemu, dzięki któremu będziecie mogli rejestrować się w dzienniku oraz odzyskiwać hasło). Jeżeli ktoś z Państwa nie posiada jeszcze adresu e-mail, to prosimy do najbliższego zebrania utworzyć sobie konto poczty elektronicznej w dowolnym systemie kont pocztowych (polecamy adres w koncie Google: https://accounts.google.com). Więcej informacji o dzienniku otrzymacie Państwo w czasie spotkania z Panią Dyrektor szkoły oraz z wychowawcami klas. Odnośnik do nowego dziennika znajduje się w dolnym menu na szkolnej stronie internetowej (zielona belka po banerem „Witaj Szkoło!”) oraz tutaj. Odnośnik do poradnika wideo, jak założyć konto w e-dzienniku Vulcan: tutaj.

Głosujcie na nasz projekt. Budżet Obywatelski Miasta Ustroń 2020 r.

Szanowni Państwo,

właśnie ruszyło (01.09) głosowanie na projekty obywatelskie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustroń. Przypominamy, że spośród 2 złożonych projektów do zrealizowania na Osiedlu Lipowiec jest jeden nasz, zgłoszony pod nazwą: Nowoczesna pracownia multimedialna. Projekt ten obejmuje zakup dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Ustroniu nowoczesnej pracowni matematyczno-fizycznej (m.in. ergonomiczne meble szkolne dla uczniów, komplet tabletów niezbędnych do realizacji tematów lekcji w sposób nowoczesny i atrakcyjny dla dzieci i młodzieży, duży 75 calowy monitor interaktywny oraz przyrządy do wykonania doświadczeń i pomiarów na lekcjach fizyki).

Więcej „Głosujcie na nasz projekt. Budżet Obywatelski Miasta Ustroń 2020 r.”