Jesteś tutaj:

Miesiąc: Styczeń 2019

Lekcja WF w klasie III

9 stycznia 2019 r. w pięknych , zimowych warunkach pogodowych kl. III odbyła zajęcia z wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Na terenie przyszkolnym dzieci wspaniale się bawiły robiąc orzełki na śniegu. Kinga, Weronika , Julia i Klaudiusz ulepili bałwanki i małego pieska. Reszta klasy zrobiła bitwę na śnieżki .Na zakończenie wszyscy zjeżdżali z małej góreczki na ,,jabłuszkach”.Dzieci i wychowawczyni mają nadzieję ,że to nie ostatnia zimowa lekcja WF.

Więcej „Lekcja WF w klasie III”

Mistrz słówek w roku szkolnym 2018/2019 podsumowanie po pierwszym semestrze

W pierwszym semestrze przeprowadzone zostały 3 etapy konkursu w klasach 4-8.

Najlepsi uczniowie w poszczególnych klasach to:

Julia Burda – klasa 4

Kinga Ferfecka – klasa 5

Aleksandra Chwastek – klasa 6

Sylwia Polok – klasa 7

Martyna Balcar – klasa 8

GRATULUJEMY !!!

W drugim semestrze przeprowadzone zostaną 3 kolejne etapy konkursu ze słówek, życzymy powodzenia !!!

Andrzejki w klasie 3

30 listopada 2018 roku z sali klasy  3 usłyszeć można było piski, śmiechy i oklaski dzieci, a wszystko to za sprawą zabaw i wróżb związanych z andrzejkami. Uczniowie z niepokojem i zaciekawieniem wzięli udział w zabawach przygotowanych przez wychowawcę. Wróżby wskazały, kto będzie biznesmenem, kto zostanie duchownym i kto pierwszy zmieni stan cywilny. Więcej „Andrzejki w klasie 3”

Zaproszenie na bal szkolny

Rada Rodziców oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Ustroniu serdecznie zapraszają Państwa na coroczny szkolny bal karnawałowy. W tym roku bal odbędzie się 9 lutego w restauracji Dolce-Vita w Lipowcu. Bilety w cenie 110 zł od osoby są do nabycia w sekretariacie SP5 w Ustroniu. W tym roku bawimy się w szalonym stylu lat 20-tych i 30-tych. Cały dochód z imprezy wpłynie do Rady Rodziców, która tak wspaniale finansuje potrzeby kulturalne i edukacyjne naszych uczniów. ZAPRASZAMY. Więcej szczegółów na plakacie poniżej.

Więcej „Zaproszenie na bal szkolny”

XI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego The Best

W dniu 9 stycznia 2019 4 uczniów naszej szkoły: Aleksandra Chwastek (klasa 6), Miriam Mocarska (klasa 6), Weronika Chrapek (klasa 5) oraz Miłosz Macura (klasa 5) wzięło udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego The Best, organizowanym przez SP6 w Ustroniu.

Uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, a dwie z naszych uczennic stanęły na podium zajmując:

Aleksandra Chwastek – I miejsce (klasy 6)

Miriam Mocarska – II miejsce (klasy 6)

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Link do artykułu i zdjęć: https://kontakt24.ox.pl/najlepsi-z-najlepszych,5244

Więcej „XI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego The Best”

Andrzejki w drugiej klasie

W dniu 28 listopada 2018 roku klasa druga bawiła się na andrzejkach klasowych. Najpierw uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się, jaka jest historia zabaw andrzejkowych  oraz poznali najpopularniejsze wróżby i ich znaczenie. Więcej „Andrzejki w drugiej klasie”

Noc Filmowa kl. VIII

7 grudnia 2018 w SP5 Ustroń odbyła się Noc Filmowa organizowana przez klasę 8 pod opieką  wychowawcy. Impreza rozpoczęła się o godz. 20.00, a zakończyła o 8.00.

Nie brakowało kawy, słodyczy, pizzy  – dzięki czemu wszystkim starczyło sił na całonocny maraton filmowy. Chyba nikt nie zasnął… mimo ciepłej pościeli i wygodnych materacy.

Więcej „Noc Filmowa kl. VIII”

Półkolonia na stoku Poniwiec

Półkolonia na stoku Poniwiec.

W dniach 18.02.2019- 22.02.2019 w godzinach 9-12 organizowana jest półkolonia na nartach na stoku Poniwiec.
Zajęcia będą prowadzone przez instruktora narciarstwa i pod opieką nauczyciela z SP 5.
Koszt : 600 zł. Cena zawiera :
– opłatę instruktora
– karnety na wyciągi
– ubezpieczenie OC i NNW
Chętnych prosimy o pisemne zgłoszenie do sekretariatu SP5 lub do Beaty Luber w terminie do 11 stycznia 2019 r.

Druk zgłoszenia Poniwiec – półkolonia