Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Jesteś tutaj:

Rok: 2019

ANDRZEJKI

W dniu 29.11. w naszym przedszkolu odbyły się „Andrzejki”. Atrakcjami spotkania były: wróżby, konkursy i zabawy przy muzyce. Andrzejkowa zabawa zachowała tajemniczy urok i magię. W czasie andrzejkowych wróżb nie mogło zabraknąć wróżenia przy pomocy butów oraz lania wosku przez „zaczarowany klucz”. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednia? 🧙‍♂️🎩🔮

Więcej „ANDRZEJKI”

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Dyrektor szkoły informuje, że zimowa  przerwa świąteczna potrwa od 23 do 31 grudnia 2019 r. i  jest wolna od zajęć dydaktyczno – wychowawczych oraz od 2 do 3 stycznia 2020 r.  dodatkowe dni wolne.

(podstawy prawne:
§ 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 oraz  Uchwała – dodatkowe dni wolne 2019-2020)

Prosimy rodziców o zgłoszenie wychowawcy najpóźniej do piątku  6 grudnia 2019 r.  ewentualnej potrzeby zapewnienia przez szkołę opieki w tych dniach.

Zgłoszenia można dokonać na formularzu:

Deklaracja przerwa świąteczna 2019-2020

„Las płonie szybko, rośnie powoli” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

We wtorek (05.11.2019) w Ustroniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Las płonie szybko, rośnie powoli”, organizowanego przez Komisję Ochrony Przyrody PTTK Oddziału „Beskid Śląski” przy współpracy z ustrońskim Nadleśnictwem. Konkurs plastyczny adresowany był do uczniów szkół podstawowych.

Więcej „„Las płonie szybko, rośnie powoli” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego”

Zajęcia z Code Week

Niedawno w naszej Szkole uczniowie klas najmłodszych (1-3)  programowali przejazdy robotów (Ozobotów).  Najpierw uczyli się jak kodować trasę, a następnie na specjalnych arkuszach budowali budynki z klocków. Pomiędzy budowlami uczniowie tworzyli odpowiednią trasę po której Ozoboty mogły się poruszać.

Wszyscy również mogli obserwować proces druku na drukarkach 3D, oraz efekty pracy drukarki 3D.

Więcej „Zajęcia z Code Week”

5 listopada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Taki dzień jest idealnym czasem aby przekazać dzieciom i młodzieży ale również przypomnieć dorosłym pozytywne postawy moralne. Bajki mają bowiem nie tylko wymiar rozrywkowy ale główną ich zaletą jest edukowanie i wychowanie. To właśnie one rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i uczą:  czym jest i do czego prowadzi DOBRO oraz czym jest i do czego prowadzi ZŁO.

Więcej „5 listopada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”

Spacer klasy 1.

17 października 2019 r. w czwartkowy poranek wybraliśmy się  my, czyli I klasa wraz z wychowawczynią na podbój jesiennego lasu. Po kilku minutach marszu już byliśmy głodni i marudziliśmy o przystanek, jednak nasza pani była obojętna na nasze jęki i musieliśmy maszerować dalej.

Więcej „Spacer klasy 1.”

Klasy 1-3 na spektaklu w MDK „Prażakówka”

Dnia 8.10. 2019 klasy 1-3 wzięły udział w spektaklu pt. „Królowa Śniegu” Katolickiego Teatru z Krakowa, który odbył się w MDK „Prażakówka” w Ustroniu. Po spektaklu udały się na spacer edukacyjny ulicami naszego miasta aby poznać niewielką część historii, która upamiętniona jest licznymi pomnikami. Niektóre z nich udało się nam zobaczyć.

Więcej „Klasy 1-3 na spektaklu w MDK „Prażakówka””

Pasowanie Pierwszoklasistów – 14.10.2019

Poniedziałek 14 października 2019 r.  to ważny dzień w naszej  szkole i to nie tylko ze względu na Dzień Edukacji Narodowej . Dzień ten był okazją do wypowiedzenia słów wdzięczności skierowanych do nauczycieli przez uczniów, co uczynili w piosenkach , wierszach i inscenizacji, ale także ze względu na uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

Więcej „Pasowanie Pierwszoklasistów – 14.10.2019”

Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy

Cieszyńska Akademia WSB pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Cieszyna rozpoczyna w październiku zajęcia na Cieszyńskim Uniwersytecie Dziecięcym. W zajęciach mogą brać udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Szczegóły tego projektu (zapisy na zajęcia, plan wykładów, opłaty) znajdują się pod niżej umieszczonym linkiem. Zachęcamy do zapoznania się z informacją.

tutaj: Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy