Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
NAUCZANIE ZDALNE

Jesteś tutaj:

Kategoria: NAUCZANIE ZDALNE

Khan Academy

https://pl.khanacademy.org/

Khan Academy (Akademia Khana) – edukacyjna organizacja non-profit założona w roku 2006 przez absolwenta Massachusetts Institute of Technology, Salmana Khana. Hasło przedsięwzięcia to „zapewnienie wysokiej jakości edukacji każdemu i wszędzie”. Na stronie internetowej Akademii Khana można znaleźć około 9000 mini-wykładów w postaci filmów zamieszczonych w portalu YouTube i dostępnych poprzez własny portal, dotyczących m.in. matematyki, historii, medycyny, fizyki, chemii, biologii, astronomii, ekonomii i informatyki.

Uznania i wyróżnienia

  • W 2009 roku Khan Akademii otrzymuje nagrodę Microsoft Tech Award w kategorii: Edukacja,
  • W 2010 roku na Festiwalu Idei w Aspen, Bill Gates nazywa zasoby edukacyjne Khan Academy „niesamowitymi” i mówi: „Korzystam z Khan Academy razem z moimi dziećmi”,
  • W 2010 roku Google w ramach projektu 10100 wspiera Khan Academy kwotą 2 milionów dolarów przeznaczoną na tworzenie i tłumaczenie większej ilości kursów.

W marcu 2016 polski portal Khan Academy uzyskał status LIVE, to znaczy oficjalnej polskiej wersji językowej KhanAcademy. W ten sposób Polska dołączyła do elitarnego grona 6 krajów: Meksyku, Brazylii, Francji, Norwegii, Turcji i Holandii, które mają otwartą wersję językową łącznie z ćwiczeniami i opisami do filmów. W 2019 udostępniono polską wersję aplikacji mobilnej Khan Academy.

UWAGA: Aplikacja wymaga bezpłatnego zarejestrowania się. Proszę, aby uczniowie klas 3 – 8 rejestrowali się wybierając opcję „Zaloguj się przez Google” (pierwszy wybór na poniższej grafice) i wpisali adres e-mail, którego używamy na lekcjach informatyki: imię.nazwisko@sp5ustron.pl (uczniowie znają swoje adresy e-mail). Rodzice również mogą rejestrować się i korzystać z zasobów Khan Academy.

W głowie się nie mieści

W tym trudnym dla nas wszystkich okresie warto się nieco rozerwać, a przy okazji uświadomić sobie jakie różne emocje mogą pojawić się podczas przymusowej izolacji. Pomoże w tym wspólny seans dzieci z rodzicami animacji „W głowie się nie mieści”. Jeżeli ktoś z Was to widział, to nie zaszkodzi powtórka, a kto nie widział – obejrzeć koniecznie. Zadanie domowe na weekend. Gdzie ten film można obejrzeć? Dzieci wiedzą gdzie.

Otwarte zasoby

https://otwartezasoby.pl/

Portal Kamila Śliwowskiego (prowadzi szkolenia, doradza instytucjom oraz organizacjom pozarządowym jak wykorzystać potencjał technologii edukacyjnych i cyfrowych zasobów wiedzy). Ogromna baza darmowych narzędzi i zasobów edukacyjnych na czas zamknięcia szkół, cyfrowych zasobów multimedialnych, kanałów edukacyjnych i naukowych. Polecamy.

Do góry