Jesteś tutaj:

Kategoria: Wycieczki

Klasy 1-3 – wyjazd do DK w Skoczowie

We wtorek 25.09. 2018 uczniowie klas 1-3 obejrzeli baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie Krasnali”. Dom kultury w Skoczowie przemienił się w tajemniczy las, w którym złośliwy troll Szczerbol i zła czarownica Złośnica pomieszali bajki. Krasnal Hałabała i płochliwe króliczki tworzyły nową bajkę, w której dzieci aktywnie uczestniczyły. Niektórzy szczęśliwcy otrzymali wylosowane prezenty:  z klasy 1 –Jan Marianek,  klasy 2 Maria Zając i z klasy 3 Amelia Olma. Każdy z  widzów na zakończenie otrzymał kolorowy balon. Więcej „Klasy 1-3 – wyjazd do DK w Skoczowie”

Udział klasy 1 w spektaklu iluzjonisty.

Uczniowie klasy 1 uczestniczyli w spektaklu iluzjonisty „Poza wyobraźnią”, który odbył się 12 września 2018r. w MDK Prażakówka. Z wielkim zaangażowaniem i zadziwieniem oglądali prestidigitatora. Pan Adriana Mitoraj wybierał asystentów, którzy na scenie uczestniczyli w niezwykłych sztuczkach maga. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń.

 

Więcej „Udział klasy 1 w spektaklu iluzjonisty.”

Klasa 2 i 3 – wizyta w Laserwood

W piątek 8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 2 i 3 odwiedzili Laserwood.    Mieli okazję poznać bogatą ofertę zakładu w Lipowcu. Obejrzeli wzorcownię, gdzie pokazane były akcesoria kuchenne, zabawki drewniane, puchary, medale oraz ekologiczne produkty reklamowe. Obejrzeli proces wypalania laserem rysunków i napisów w drewnie. Każdy otrzymał pamiątkowe Aniołki, które podpisane zostały według pomysłu dzieci.

Więcej „Klasa 2 i 3 – wizyta w Laserwood”

Wycieczka klasy 5 – 05.06.2018 – Bielsko Biała / Jaworze

5 czerwca 2018 r, klasa 5 wybrała się na wycieczkę szkolną.

W programie była wizyta w parku trampolin GOJUMP w Bielsku Białej, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności akrobacyjne i pod okiem instruktora poznać podstawowe techniki w wykonywaniu salta. Niektórym uczniom udało się opanować tą sztukę.

Następnie uczniowie udali się do areny ZOLTAR, gdzie uzbrojeni w broń laserową przeżyli pełną wrażeń przygodę w zaciemnionych labiryntach.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Fauny i Flory Morskiej w Jaworzu. Podczas spaceru po sali ekspozycyjnej poznali wiele tajników przyrody i mogli dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat stworzeń żyjących w głębinach morskich i nie tylko.

W drodze powrotnej, ostatnim punktem wycieczki był posiłek w restauracji Mc Donald’s.

 

Więcej „Wycieczka klasy 5 – 05.06.2018 – Bielsko Biała / Jaworze”

Sprzątania Rezerwatu Czantoria z klasą siódmą

9 maja klasa VII znowu była na akcji sprzątania Rezerwatu Czantoria. Po godzinie 8 rano, dwoma dużymi taksówkami, pojechaliśmy wraz z wychowawcą panem Marcinem Rokoszem i opiekunem Elżbietą Gburek pod Czantorię. Chwilę czekaliśmy na grupy z innych szkół, a następnie kolejką wyjechaliśmy na górę. Tam dostaliśmy worki i rękawice, by bez przeszkód móc ruszyć szlakiem, pakując do nich znalezione śmieci.

Więcej „Sprzątania Rezerwatu Czantoria z klasą siódmą”

Klasa siódma we Wrocławiu

16 kwietnia klasa VII wyruszyła o 5 rano pociągiem do Wrocławia na dwudniową klasową wycieczkę. Nikt nie zaspał i wszyscy byli na czas. W pociągu niektórzy dosypiali, inni słuchali muzyki i rozmawiali.  Koło jedenastej byliśmy na miejscu. Tramwajem dojechaliśmy do punktu noclegowego, a po zakwaterowaniu od razu ruszyliśmy z panią przewodnik zwiedzać miasto, dzięki której poznaliśmy ciekawe historie wrocławskich zabytków.

Więcej „Klasa siódma we Wrocławiu”

Spacer klasy 2 w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny

W słoneczny czwartkowy poranek 5 kwietnia 2018 r. kl. II wybrała się  na spacer , aby sprawdzić czy wiosna zawitała już do nas na dobre.  W przydomowych ogródkach kwitły wiosenne kwiaty, które uczniowie rozpoznawali i nazywali , a na terenie szkoły znaleźli dziko rosnące zawilce, które są pod ochroną. Udało się dzieciom zauważyć w polu uciekające trzy zające.

Więcej „Spacer klasy 2 w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny”

Zimowy spacer – klasa 2

W piękny, słoneczny  poniedziałkowy poranek   05.03.2018 roku klasa II  wraz z wychowawcą wybrała się na zimowy spacer. Kierunek wyprawy- brzeg rzeki Wisły, gdzie zadaniem uczniów było wypatrywanie ptactwa wodnego, słuchanie odgłosów ptaków leśnych i rozpoznawanie tropów zwierząt . Nie zabrakło  zabaw i harców zimowych  na  świeżym powietrzu . Uczniowie widzieli kaczki, mewy oraz słyszeli śpiew sikorek, a w lesie  bawili się w tropicieli zwierząt.

Więcej „Zimowy spacer – klasa 2”

Z Globtroterem pieszo do Wisły

Klub Globtrotera 14 października pieszą wycieczką do Wisły rozpoczął turystyczny sezon 2017/2018. W rajdzie uczestniczyło 11 uczniów i siedmiu dorosłych. Pogoda była rewelacyjna. Przepiękne widoki, zachwycające kolory jesieni, dobre humory sprawiły, że wyprawa była naprawdę udana.

Więcej „Z Globtroterem pieszo do Wisły”

Na spotkanie z Wiosną

Mimo mgły i zachmurzonego, sobotniego /13.05/  nieba poszliśmy w góry. Stwierdziliśmy, że nie boimy się majowego deszczu, licząc na słoneczko za jakiś czas. Rzeczywiście, niebawem  zza chmur pokazały się nieśmiało pierwsze promyki. Dzieciakom  pozytywnie  nastawionym, nic nie przeszkadzało.

Więcej „Na spotkanie z Wiosną”

Do góry