Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Klub Globtrotera

Jesteś tutaj:

Kategoria: Klub Globtrotera

Wycieczka na lodowisko!

Korzystając z zimowej aury uczniowie pod opieką nauczycieli – Iwony Śliż i Agaty Szajter (13.01.2020r. i 20.01.2020 r.) wybrali się na lodowisko. Wszyscy świetnie się bawili – zarówno zaawansowani łyżwiarze jak i nowicjusze.
Klub Globtrotera serdecznie zaprasza na kolejne wycieczki!

Więcej „Wycieczka na lodowisko!”

Z Globtroterem na Czantorię

Wspaniała, wiosenna pogoda zachęciła wielu do wyjścia w plener. My także postanowiliśmy nacieszyć się słoneczną sobotą 21 kwietnia br. Grupka młodych turystów Klubu Globtrotera tym razem wybrała się na nieco trudniejszą trasę. Wspólnie zasiedliśmy przed rozłożoną mapą i wyznaczyliśmy turystyczny szlak, który zamierzaliśmy zaliczyć tego dnia. Z Rynku (miejsca naszej zbiórki) poszliśmy nadwiślańskim bulwarem w kierunku stacji  górskiej kolejki  „Czantoria”.

Więcej „Z Globtroterem na Czantorię”

Kulig z Globtroterem

KLUB GLOBTROTERA zaprasza wszystkich klubowiczów, ich przyjaciół i rodziny na zimowy kulig, który odbędzie się 1 lutego 2018 roku.
Kulig odbędzie się w Gospodarstwie Agroturystycznym „U Gazdy”. Zbiórka o godz. 10 w Brennej Leśnicy (końcowy przystanek). Zakończenie ok. godz 15.

Więcej „Kulig z Globtroterem”

Z Globtroterem pieszo do Wisły

Klub Globtrotera 14 października pieszą wycieczką do Wisły rozpoczął turystyczny sezon 2017/2018. W rajdzie uczestniczyło 11 uczniów i siedmiu dorosłych. Pogoda była rewelacyjna. Przepiękne widoki, zachwycające kolory jesieni, dobre humory sprawiły, że wyprawa była naprawdę udana.

Więcej „Z Globtroterem pieszo do Wisły”

Na spotkanie z Wiosną

Mimo mgły i zachmurzonego, sobotniego /13.05/  nieba poszliśmy w góry. Stwierdziliśmy, że nie boimy się majowego deszczu, licząc na słoneczko za jakiś czas. Rzeczywiście, niebawem  zza chmur pokazały się nieśmiało pierwsze promyki. Dzieciakom  pozytywnie  nastawionym, nic nie przeszkadzało.

Więcej „Na spotkanie z Wiosną”

Nowy termin rajdu „Na spotkanie z Wiosną”

Mili Klubowicze!
Klub Globtrotera informuje wszystkich naszych turystów, że przełożony rajd z dnia 8 kwietnia, przy sprzyjających warunkach pogodowych, odbędzie się 13.05.2017.
Trasa , miejsce zbiórki  bez zmian. Miejmy nadzieję, że tym razem wiosna zawita do nas już na dłużej.
Dodatkowych informacji udziela p. Iwona Śliż.

Odnośnik do informacji o wycieczce tutaj

Opowieści o górach

24 marca zaproszeni przez Dyrekcję szkoły i Klub Globtrotera gościli w naszej szkole przemili goście – pani Asia Mańczyk i pan Józef Jaworski – ustrońscy podróżnicy. Zarażeni pasją wspinaczkową opowiadali nam o swoich licznych wyprawach. Podróżnicy umiłowali sobie szczególnie Tatry i Alpy. Ich wyprawy udokumentowane zostały licznymi zdjęciami i filmami.

Więcej „Opowieści o górach”

Klub Globtrotera

W naszej szkole od października prężnie działa Klub Globtrotera. Mamy już na swoim koncie pięć turystycznych, weekendowych imprez. Rozpoczęliśmy naszą działalność wyprawą na Małą Czantorię  dnia 15 października.  Następny rajd był z Lipowca przez Lipowski Groń, Równicę do Ustronia. Cieszy nas fakt ,że dołączyli do nas Rodzice. 12 listopada zaprosiliśmy naszych młodych turystów do Brennej Leśnicy. Stamtąd wyszliśmy w kierunku Chaty Grabowej, zaliczając częściowo szlak utopców. Niestety złe warunki atmosferyczne sprawiły, że zostaliśmy zmuszeni do odwrotu. Odpoczęliśmy w Chacie Grabowej, wypiliśmy herbatkę, przy kominku osuszyliśmy ubrania i zeszliśmy w dół. Efektem współpracy naszego klubu z Biurem Turystycznym  Edu &Fun z Ustronia jest wyjazd do Wrocławia dnia 19 listopada.Tam czekały nas liczne atrakcje m.in. podziwianie panoramy Wrocławia ze Sky Tower, niezwykłe spotkanie z egzotycznymi zwierzętami w Afrykarium i ogrom wiedzy w Hydropolis. W związku z tym, że nasze wyprawy cieszą się dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy zorganizować w czasie ferii kulig. 18 stycznia na miejsce zbiórki w Brennej Leśnicy zgłosiła się dość liczna grupa uczestników; uczniów i rodziców. Do Gospodarstwa Agroturystycznego „U Gazdy ” dotarliśmy ok. godz. 11 pokonując 1,5 km trasę przez las, ośnieżoną, górską dróżką. Przepiękna, mroźna, słoneczna aura nastrajała wszystkich pozytywnie. Roztaczające się wokół przepiękne widoki nikogo nie pozostawiły obojętnym. Gospodarze serdecznie nas przywitali i poczęstowali pyszną zupą pomidorową oraz gorącą herbatą z sokiem i cytryną. Następnie mieliśmy możliwość bezpośredniego kontaktu z małymi owieczkami, kozami, królikami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konie huculskie, które chwilę później zostały zaprzęgnięte do sań, żeby przewieźć nas  ośnieżonymi dróżkami leśnymi. Było wspanialę!  Cudnie jest patrzeć  na spontaniczną radość dziecka. Po kuligu, trochę szaleństw „z górki na pazurki „, smaczna, grillowana kiełbaska. Na koniec jeszcze przytulaski z  Barneyem – przecudnej urody owczarkiem podhalańskim i małym Niko – owczarkiem szkockim. Klub Globtrotera w planie ma jeszcze wiele atrakcji. Zapraszamy!

Do góry