Jesteś tutaj:

Autor: Iwona Śliż

Warsztaty z I pomocy przedmedycznej

19 marca 2019 r. w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klasy VIII uczestniczyli w warsztatach z I pomocy przedmedycznej. Zajęcia te prowadził sekretarz Ochotniczej Straży Pożarnej w Skoczowie i czynny ratownik medyczny p. Jacek Krużołek. Spotkanie poświęcone było uświadomieniu ważnej roli świadka wypadku i przełamaniu bariery strachu podczas udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie ćwiczyli również technikę wykonywania resuscytacji przez dwóch ratowników oraz umiejętność używania aparatu do defibrylacji AED w celu ratowania ludzkiego życia. Więcej „Warsztaty z I pomocy przedmedycznej”

Andrzejki w drugiej klasie

W dniu 28 listopada 2018 roku klasa druga bawiła się na andrzejkach klasowych. Najpierw uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się, jaka jest historia zabaw andrzejkowych  oraz poznali najpopularniejsze wróżby i ich znaczenie. Więcej „Andrzejki w drugiej klasie”

Noc Filmowa kl. VIII

7 grudnia 2018 w SP5 Ustroń odbyła się Noc Filmowa organizowana przez klasę 8 pod opieką  wychowawcy. Impreza rozpoczęła się o godz. 20.00, a zakończyła o 8.00.

Nie brakowało kawy, słodyczy, pizzy  – dzięki czemu wszystkim starczyło sił na całonocny maraton filmowy. Chyba nikt nie zasnął… mimo ciepłej pościeli i wygodnych materacy.

Więcej „Noc Filmowa kl. VIII”