Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
K G

Jesteś tutaj:

Autor: K G

Klasy 1-3 na spektaklu w MDK „Prażakówka”

Dnia 8.10. 2019 klasy 1-3 wzięły udział w spektaklu pt. „Królowa Śniegu” Katolickiego Teatru z Krakowa, który odbył się w MDK „Prażakówka” w Ustroniu. Po spektaklu udały się na spacer edukacyjny ulicami naszego miasta aby poznać niewielką część historii, która upamiętniona jest licznymi pomnikami. Niektóre z nich udało się nam zobaczyć.

Więcej „Klasy 1-3 na spektaklu w MDK „Prażakówka””

Pasowanie Pierwszoklasistów – 14.10.2019

Poniedziałek 14 października 2019 r.  to ważny dzień w naszej  szkole i to nie tylko ze względu na Dzień Edukacji Narodowej . Dzień ten był okazją do wypowiedzenia słów wdzięczności skierowanych do nauczycieli przez uczniów, co uczynili w piosenkach , wierszach i inscenizacji, ale także ze względu na uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

Więcej „Pasowanie Pierwszoklasistów – 14.10.2019”

Spacer edukacyjny – klasa 1 i 2

Jak co roku uczniowie klasy 1 i 2 przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego. W poniedziałek 23.09.2019 wyruszyli na spacer edukacyjny, aby utrwalić znaną już wiedzę. Zapoznali się również z napotkanymi znakami drogowymi. Zwrócono dzieciom uwagę na trudne miejsca przejścia dla pieszych.

Więcej „Spacer edukacyjny – klasa 1 i 2”

Wyniki II Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego

Po przeprowadzeniu wszystkich etapów drugiej edycji konkursu o tytuł Mistrza Słówek Języka Angielskiego w roku szkolnym 2018/2019, ogłaszam, że Mistrzami Słówek zostali:

JULIA BURDA – KLASA 4

KINGA FERFECKA – KLASA 5

ALEKSANDRA CHWASTEK – KLASA 6

SYLWIA POLOK – KLASA 7

ZUZANNA MACURA – KLASA 8

Atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy SP 5 w Ustroniu oraz dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom podczas Uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego.

GRATULUJĘ !!!

Informacja

W dniu 14 marca 2019 został ogłoszony w naszej szkole konkurs  na najładniejszą pisankę Wielkanocną oraz Kartkę Wielkanocną. Brali  w nim udział uczniowie klas 1-6. Informujemy, że ogłoszenie wyników nastąpi na najbliższym apelu szkolnym.

Lekcja otwarta w klasie 1 – 08.02.2019

W piątek 8 lutego 2019r. uczniowie klasy 1 pokazali swoje zaangażowanie rodzicom podczas lekcji otwartej. Dzieci głośno czytały, wysłuchały dźwięków różnych zegarów. Poznały literę z oraz jej zapis w liniaturze. Starannie przepisywały ułożone przez siebie zdanie. W ostatnim kwadransie lekcji dzieci pracowały przy tablicy interaktywnej.

Więcej „Lekcja otwarta w klasie 1 – 08.02.2019”

Zabawy na śniegu – klasa 1

Za oknem zimowa aura i śnieg. To świetna okazja, aby zażywać świeżego powietrza. Uczniowie klasy pierwszej w ramach wychowania fizycznego świetnie bawili się na śniegu lepiąc różne kształty, rzucając śnieżkami,  a także zjeżdżając ślizgaczami z górki.

Więcej „Zabawy na śniegu – klasa 1”

Lekcja WF w klasie III

9 stycznia 2019 r. w pięknych , zimowych warunkach pogodowych kl. III odbyła zajęcia z wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Na terenie przyszkolnym dzieci wspaniale się bawiły robiąc orzełki na śniegu. Kinga, Weronika , Julia i Klaudiusz ulepili bałwanki i małego pieska. Reszta klasy zrobiła bitwę na śnieżki .Na zakończenie wszyscy zjeżdżali z małej góreczki na ,,jabłuszkach”.Dzieci i wychowawczyni mają nadzieję ,że to nie ostatnia zimowa lekcja WF.

Więcej „Lekcja WF w klasie III”

Mistrz słówek w roku szkolnym 2018/2019 podsumowanie po pierwszym semestrze

W pierwszym semestrze przeprowadzone zostały 3 etapy konkursu w klasach 4-8.

Najlepsi uczniowie w poszczególnych klasach to:

Julia Burda – klasa 4

Kinga Ferfecka – klasa 5

Aleksandra Chwastek – klasa 6

Sylwia Polok – klasa 7

Martyna Balcar – klasa 8

GRATULUJEMY !!!

W drugim semestrze przeprowadzone zostaną 3 kolejne etapy konkursu ze słówek, życzymy powodzenia !!!