Jesteś tutaj:

Autor: K G

Klasy 1-3 – wyjazd do DK w Skoczowie

We wtorek 25.09. 2018 uczniowie klas 1-3 obejrzeli baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie Krasnali”. Dom kultury w Skoczowie przemienił się w tajemniczy las, w którym złośliwy troll Szczerbol i zła czarownica Złośnica pomieszali bajki. Krasnal Hałabała i płochliwe króliczki tworzyły nową bajkę, w której dzieci aktywnie uczestniczyły. Niektórzy szczęśliwcy otrzymali wylosowane prezenty:  z klasy 1 –Jan Marianek,  klasy 2 Maria Zając i z klasy 3 Amelia Olma. Każdy z  widzów na zakończenie otrzymał kolorowy balon. Więcej „Klasy 1-3 – wyjazd do DK w Skoczowie”

Martyna Balcar w Finale Mistrzostw Polski!

Nasza uczennica Martyna Balcar zakwalifikowała się do finału Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce U-16 . Zawody odbyły się 22-23 września w Bełchatowie. Wraz z trzema innymi koleżankami z ustrońskiego klubu –  MKS Ustroń, bardzo dobrze wystartowała. Zajęła 10 miejsce pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 290 cm i tym samym wyrównując swój rekord życiowy. Warto dodać, że Martyna jest rocznikowo młodsza i w przyszłym sezonie stać ją na medal jeśli odpowiednio przepracuje następny rok w tej kategorii.

Więcej „Martyna Balcar w Finale Mistrzostw Polski!”

Udział klasy 1 w spektaklu iluzjonisty.

Uczniowie klasy 1 uczestniczyli w spektaklu iluzjonisty „Poza wyobraźnią”, który odbył się 12 września 2018r. w MDK Prażakówka. Z wielkim zaangażowaniem i zadziwieniem oglądali prestidigitatora. Pan Adriana Mitoraj wybierał asystentów, którzy na scenie uczestniczyli w niezwykłych sztuczkach maga. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń.

Więcej „Udział klasy 1 w spektaklu iluzjonisty.”

Realizacja programu jest możliwa dzięki współdziałaniu wielu stron  m.in. Ministerstwa Sportu i  Turystyki, Sponsora Głównego: PKN Orlen,  Partnera Strategicznego – Nestlé Polska, Koordynatorów programu, Dyrektorów szkół w tym Szkoły Podstawowej nr 5, trenerów (w Ustroniu Magdalena Kubala), Jednostek samorządu terytorialnego, klubów lekkoatletycznych (m.in. MKS Ustroń).

Więcej „Nasza Szkoła jako jedyna w Powiecie Cieszyńskim w Programie „Lekkoatletyka dla każdego!””

Wyprawka na rok szkolny 2018/2019.

SZANOWNI RODZICE PIERWSZOKLASISTÓW

Informuję, że darmowe podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń dla uczniów rozpoczynających naukę w pierwszej klasie SP-5 w Ustroniu w roku szkolnym 2018/ 2019  przekazane zostaną dzieciom w szkole we wrześniu. Będzie to cykl edukacyjny WSiP „Szkolni przyjaciele” wypożyczony na okres nauki w pierwszej klasie.  Podręczniki i ćwiczenia do języka angielskiego oraz podręcznik do religii są do wypożyczenia w szkole.

Więcej „Wyprawka na rok szkolny 2018/2019.”

Klasa 2 i 3 – wizyta w Laserwood

W piątek 8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 2 i 3 odwiedzili Laserwood.    Mieli okazję poznać bogatą ofertę zakładu w Lipowcu. Obejrzeli wzorcownię, gdzie pokazane były akcesoria kuchenne, zabawki drewniane, puchary, medale oraz ekologiczne produkty reklamowe. Obejrzeli proces wypalania laserem rysunków i napisów w drewnie. Każdy otrzymał pamiątkowe Aniołki, które podpisane zostały według pomysłu dzieci.

Więcej „Klasa 2 i 3 – wizyta w Laserwood”

FOX 2018 – wyniki

27 lutego 2018, 18 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX,  pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej „FOX 2018 – wyniki”

Kangur 2018 – wyróżnienia

15 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny 2018”.

Ten prestiżowy konkurs zawiera trudne problemy matematyczne, często wykraczające poza materiał omawiany na lekcjach. Zadania, które co roku o tej samej porze rozwiązują uczniowie w całej Europie, ustalane są przez międzynarodową komisję. Więcej „Kangur 2018 – wyróżnienia”

Wycieczka klasy 5 – 05.06.2018 – Bielsko Biała / Jaworze

5 czerwca 2018 r, klasa 5 wybrała się na wycieczkę szkolną.

W programie była wizyta w parku trampolin GOJUMP w Bielsku Białej, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności akrobacyjne i pod okiem instruktora poznać podstawowe techniki w wykonywaniu salta. Niektórym uczniom udało się opanować tą sztukę.

Następnie uczniowie udali się do areny ZOLTAR, gdzie uzbrojeni w broń laserową przeżyli pełną wrażeń przygodę w zaciemnionych labiryntach.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Fauny i Flory Morskiej w Jaworzu. Podczas spaceru po sali ekspozycyjnej poznali wiele tajników przyrody i mogli dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat stworzeń żyjących w głębinach morskich i nie tylko.

W drodze powrotnej, ostatnim punktem wycieczki był posiłek w restauracji Mc Donald’s.

Więcej „Wycieczka klasy 5 – 05.06.2018 – Bielsko Biała / Jaworze”

Warsztaty edukacyjne – 100 – lecie odzyskania niepodległości

11 kwietnia uczniowie klas 3,4 i 5 uczestniczyli w programie edukacyjnym „Polska- moja Ojczyzna”. Warsztaty wpisują się w ogólnopolskie uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości naszego kraju. Nasi uczniowie wykazali się bezbłędną wiedzą na temat flagi, godła i hymnu Polski; tym samym każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom Małego Patrioty. Na zakończenie chętni mieli okazję zrobić sobie zdjęcia w strojach epoki: dziewczynki jako sanitariuszki, chłopcy jako żołnierze. Więcej „Warsztaty edukacyjne – 100 – lecie odzyskania niepodległości”

Mistrz Słówek z Języka Angielskiego 2017/2018 – II etap

Za nami II etap konkursu o tytuł Mistrza Słówek z Języka Angielskiego 2017/ 18 dla klas 4-7. Poniżej przedstawione są najlepsze wyniki:

klasa 4 – Kinga Ferfecka – 60 pkt

klasa 5 – Miriam Mocarska – 59 pkt

klasa 6 – Wiktoria Zawada – 34 pkt

klasa 7 – Martyna Balcar – 28 pkt

POWODZENIA W OSTATNIM ETAPIE KONKURSU W CZERWCU!