Jesteś tutaj:

Autor: K G

Wyniki II Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego

Po przeprowadzeniu wszystkich etapów drugiej edycji konkursu o tytuł Mistrza Słówek Języka Angielskiego w roku szkolnym 2018/2019, ogłaszam, że Mistrzami Słówek zostali:

JULIA BURDA – KLASA 4

KINGA FERFECKA – KLASA 5

ALEKSANDRA CHWASTEK – KLASA 6

SYLWIA POLOK – KLASA 7

ZUZANNA MACURA – KLASA 8

Atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy SP 5 w Ustroniu oraz dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom podczas Uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego.

GRATULUJĘ !!!

Informacja

W dniu 14 marca 2019 został ogłoszony w naszej szkole konkurs  na najładniejszą pisankę Wielkanocną oraz Kartkę Wielkanocną. Brali  w nim udział uczniowie klas 1-6. Informujemy, że ogłoszenie wyników nastąpi na najbliższym apelu szkolnym.

Lekcja otwarta w klasie 1 – 08.02.2019

W piątek 8 lutego 2019r. uczniowie klasy 1 pokazali swoje zaangażowanie rodzicom podczas lekcji otwartej. Dzieci głośno czytały, wysłuchały dźwięków różnych zegarów. Poznały literę z oraz jej zapis w liniaturze. Starannie przepisywały ułożone przez siebie zdanie. W ostatnim kwadransie lekcji dzieci pracowały przy tablicy interaktywnej.

Więcej „Lekcja otwarta w klasie 1 – 08.02.2019”

Zabawy na śniegu – klasa 1

Za oknem zimowa aura i śnieg. To świetna okazja, aby zażywać świeżego powietrza. Uczniowie klasy pierwszej w ramach wychowania fizycznego świetnie bawili się na śniegu lepiąc różne kształty, rzucając śnieżkami,  a także zjeżdżając ślizgaczami z górki.

Więcej „Zabawy na śniegu – klasa 1”

Lekcja WF w klasie III

9 stycznia 2019 r. w pięknych , zimowych warunkach pogodowych kl. III odbyła zajęcia z wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Na terenie przyszkolnym dzieci wspaniale się bawiły robiąc orzełki na śniegu. Kinga, Weronika , Julia i Klaudiusz ulepili bałwanki i małego pieska. Reszta klasy zrobiła bitwę na śnieżki .Na zakończenie wszyscy zjeżdżali z małej góreczki na ,,jabłuszkach”.Dzieci i wychowawczyni mają nadzieję ,że to nie ostatnia zimowa lekcja WF.

Więcej „Lekcja WF w klasie III”

Mistrz słówek w roku szkolnym 2018/2019 podsumowanie po pierwszym semestrze

W pierwszym semestrze przeprowadzone zostały 3 etapy konkursu w klasach 4-8.

Najlepsi uczniowie w poszczególnych klasach to:

Julia Burda – klasa 4

Kinga Ferfecka – klasa 5

Aleksandra Chwastek – klasa 6

Sylwia Polok – klasa 7

Martyna Balcar – klasa 8

GRATULUJEMY !!!

W drugim semestrze przeprowadzone zostaną 3 kolejne etapy konkursu ze słówek, życzymy powodzenia !!!

Andrzejki w klasie 3

30 listopada 2018 roku z sali klasy  3 usłyszeć można było piski, śmiechy i oklaski dzieci, a wszystko to za sprawą zabaw i wróżb związanych z andrzejkami. Uczniowie z niepokojem i zaciekawieniem wzięli udział w zabawach przygotowanych przez wychowawcę. Wróżby wskazały, kto będzie biznesmenem, kto zostanie duchownym i kto pierwszy zmieni stan cywilny. Więcej „Andrzejki w klasie 3”

XI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego The Best

W dniu 9 stycznia 2019 4 uczniów naszej szkoły: Aleksandra Chwastek (klasa 6), Miriam Mocarska (klasa 6), Weronika Chrapek (klasa 5) oraz Miłosz Macura (klasa 5) wzięło udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego The Best, organizowanym przez SP6 w Ustroniu.

Uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, a dwie z naszych uczennic stanęły na podium zajmując:

Aleksandra Chwastek – I miejsce (klasy 6)

Miriam Mocarska – II miejsce (klasy 6)

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Link do artykułu i zdjęć: https://kontakt24.ox.pl/najlepsi-z-najlepszych,5244

Więcej „XI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego The Best”

Lekcja otwarta w klasie trzeciej – 19.12.2018

19 grudnia 2018 r. w klasie III odbyła się lekcja otwarta, której tematem był:,,Świąteczny stroik”. Uczniowie na początku lekcji przypomnieli sobie wiadomości na temat drzew iglastych, a w dalszej części uczyli się robić stroiki  świąteczne. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę i wykonali piękne, małe arcydzieła, które ozdobią świąteczne stoły w ich domach.

Więcej „Lekcja otwarta w klasie trzeciej – 19.12.2018”

Klasy 1-3 – wyjazd do DK w Skoczowie

We wtorek 25.09. 2018 uczniowie klas 1-3 obejrzeli baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie Krasnali”. Dom kultury w Skoczowie przemienił się w tajemniczy las, w którym złośliwy troll Szczerbol i zła czarownica Złośnica pomieszali bajki. Krasnal Hałabała i płochliwe króliczki tworzyły nową bajkę, w której dzieci aktywnie uczestniczyły. Niektórzy szczęśliwcy otrzymali wylosowane prezenty:  z klasy 1 –Jan Marianek,  klasy 2 Maria Zając i z klasy 3 Amelia Olma. Każdy z  widzów na zakończenie otrzymał kolorowy balon. Więcej „Klasy 1-3 – wyjazd do DK w Skoczowie”