Jesteś tutaj:

Autor: admin

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Dyrektor szkoły informuje, że zimowa  przerwa świąteczna potrwa od 24 do 31 grudnia 2018r. i jest wolna od zajęć dydaktyczno –wychowawczych (podstawa prawna: § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2002 r. Nr 46 poz.432 z późn. zm.).

Prosimy rodziców o zgłoszenie wychowawcy najpóźniej do poniedziałku 10 grudnia 2018 r.  ewentualnej potrzeby zapewnienia przez szkołę opieki w tych dniach.

Zgłoszenia można dokonać na formularzu:

Deklaracja grudzień 2018 SP

Szkolny konkurs historyczny

W piątek 16 listopada, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbędzie się szkolny konkurs historyczny. Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III, IV-V, VI-VIII) i wezmą w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Dla zwycięzców czekają cenne nagrody książkowe! Szczegóły na plakacie.
Ogłoszenie wyników w środę 21 listopada.

Więcej „Szkolny konkurs historyczny”

Apel dla Niepodległej

W piątek 9 listopada odbyły się szkolne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas akademii uczennice Zuzanna Macura oraz Zuzanna Musiał poprowadziły swoich szkolnych kolegów i koleżanki przez czasy zaborów, powstań narodowych oraz nadziei na odzyskanie niepodległości, których finałem był długo wyczekiwany rok 1918.

Więcej „Apel dla Niepodległej”

Uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego w naszej Szkole

W sobotę 13.10.2018r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Dyrekcja naszej szkoły oraz nauczyciele, a także uczniowie i ich rodzice wraz z gośćmi reprezentującymi Urząd Miasta Ustroń uczestniczyli w otwarciu oddziału przedszkolnego. Wstęgę przeciął burmistrz miasta Ustroń Ireneusz Szarzec w towarzystwie dyrektora Szkoły pani Katarzyny Burzyńskiej oraz przewodniczącego Rady Miasta Ustronia Artura Kluza.

Więcej „Uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego w naszej Szkole”

Samorząd Uczniowski 2018/2019

W wyniku demokratycznie przeprowadzonych wyborów do Samorządu Uczniowskiego w dniu 3 października 2018 r. przewodniczącą tego szkolnego organu została Zuzanna Macura z klasy 8, a wiceprzewodniczącą Zuzanna Musiał z klasy 7. Dziewczynom gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz zaangażowania w trudnej roli samorządowca.

Zaproszenie

W najbliższą sobotę 13.10.2018 r. o godz. 9:00 zapraszamy do wspólnego świętowania otwarcia Oddziału Przedszkolnego oraz Pasowania naszych uczniów.

Zapraszamy do posmakowania domowych wypieków oraz zasilenia Rady Rodziców darowizną płynącą z serca.

Uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego

Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego, który z dniem 1 września rozpoczął swoją działalność przy naszej szkole. W programie: pasowanie przedszkolaków i pierwszoklasistów, występy uczniów, zwiedzanie  szkoły oraz poczęstunek. Uroczystość rozpocznie się w najbliższą sobotę (13.10) o godz. 9.

Więcej „Uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego”

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Już w najbliższy piątek (28.09.2018) odbędą się w naszej szkole demokratyczne wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Wszystkich chętnych uczniów „piątki” zachęcamy do zgłaszania jeszcze swoich kandydatur oraz publikowania swoich programów wyborczych. Pozostałym uczniom, którzy będą wybierać swoich przedstawicieli do Samorządu przypominamy, że warunkiem uczestniczenia w wyborach jest zabranie w piątek do szkoły legitymacji szkolnej. Bez tego dokumentu nie będzie można oddać głosu na swojego kandydata.

Więcej „Wybory do Samorządu Uczniowskiego”

Budżet obywatelski miasta Ustroń 2019

Szanowni Państwo,

jeszcze tylko do piątku 14 września można głosować na projekty budżetu obywatelskiego miasta Ustroń. Gorąco Was wszystkich zachęcamy do oddanie głosu na projekt BOU07 NOWOCZESNA SZKOŁA II, Lokalizacja: ul. Szkolna 1 , z którego środków zostałby dokonany zakup nowoczesnego wyposażenia pracowni matematyczno-fizycznej w SP5 (m.in sprzęt multimedialny, przyrządy do doświadczeń). Przypominamy, że na projekt może oddać głos każdy mieszkaniec Lipowca (niezależnie od wieku), który wcześniej nie glosował na inny projekt.
Głosować można online na stronie pod podanym niżej linkiem:

OPŁATY DLA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

PŁATNOŚCI ZA PRZEDSZKOLE ,  za WRZESIEŃ   2018   wpłacamy   do  15 września 2018 r

Na nr konta bankowego:

BARDZO WAŻNE !

Tytuł wpłaty: OP (oddział przedszkolny), nazwisko imię  dziecka, miesiąc :opłata stała: 0,00 zł , za żywienie: 0,00 zł

Przykład: OP,  Kowalska Anna,  wrzesień 2018, opłata stała: 50,00 zł, żywienie 100,00 zł

Spotkanie z Rodzicami odbędzie się  w środę 12 września 2018 r. o godz. 17:00

– dla Rodziców przedszkolaków w sali przedszkolnej,

– dla Rodziców dzieci szkolnych na szkolnym holu,