Jesteś tutaj:

Autor: admin

Dyżury biblioteki szkolno-środowiskowej w czasie wakacji letnich 2019

Biblioteka szkolno-środowiskowa przy Szkole Podstawowej nr 5 będzie czynna w czasie letnich wakacji (lipiec i sierpień 2019). Wejście do biblioteki w czasie wakacji znajduje się od strony placu zabaw (w przypadku gdy wejście główne do szkoły będzie zamknięte). Szczegółowy plan pracy biblioteki znajduje się na plakacie poniżej. Zapraszamy.

Więcej „Dyżury biblioteki szkolno-środowiskowej w czasie wakacji letnich 2019”

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Wyposażenie ucznia kl. I

Tornister, piórnik,  buty na zmianę z białą podeszwą , worek tekstylny na strój gimnastyczny, strój gimnastyczny- krótkie ciemne  spodenki i biała bluzka z krótkim rękawkiem. Zeszyty 16 kartkowe  w kratkę i wąskie linie, farby plakatowe, pędzle, kubeczek na wodę, plastelina, kredki drewniane  I pastele, ołówki, gumka, temperówka, nożyczki.  Klej w sztyfcie, papier kolorowy, blok rysunkowy biały duży, bloki rysunkowe kolorowe duży i mały, teczki  2 szt. na gumkę lub wiązanie, linijka mieszcząca się w piórniku, nożyczki, liczmany (patyczki), zeszyt nutowy, 32 kartkowy zeszyt gładki.

Uwaga !

Podręczniki i ćwiczenia zapewnia szkoła, uczniowie otrzymają je na pierwszych lekcjach we wrześniu.

SZANOWNI RODZICE PIERWSZOKLASISTÓW

Pierwsze spotkanie  z wychowawcą odbędzie się 02 września 2019 r. po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się w środę 19  czerwca 2019 r.  o godz. 9:00 na szkolnym holu.

Zdrowe wakacje

Rozpoczął się sezon urlopowy a wraz z nim wyjazdy na tak długo wyczekiwane wakacje. Wybieramy kierunek, następnie się pakujemy i już jesteśmy gotowi wyruszyć na wymarzony urlop. Niestety często zapominamy, że tak jak w ciągu roku dbamy o zdrowie, tak w czasie trwania wakacji również nie powinniśmy o tym zapominać.

Więcej „Zdrowe wakacje”

Przebój filmowy w naszym szkolnym kinie na Dzień Matki

W piątek 24 maja o godz. 15-tej, po zakończeniu uroczystości związanych z Dniem Mamy, odbędzie się na dolnym holu szkoły projekcja kinowego hitu dla dzieci i dla mam (film z wytwórni Walt Disney Pictures). Zachęcamy rodziców i dzieci do wspólnego spędzenia czasu przed ekranem i życzymy przepysznej, filmowej zabawy. Przed seansem będzie można zaopatrzyć się w smakołyki przygotowane przez Radę Rodziców. Film będzie prezentowany w ramach zakupionego przez rodziców dla nas Parasola Licencyjnego MPLC. Zachęcamy także do wzięcia udziału w głosowaniu poniżej.

Więcej „Przebój filmowy w naszym szkolnym kinie na Dzień Matki”

Rekrutacja uzupełniająca do klasy pierwszej

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Ustroniu przeprowadza rekrutację uzupełniającą do klasy pierwszej. Wnioski należy składać od 23.05 do 24.05.2019 r. w sekretariacie  SP 5 w Ustroniu.

Informujemy, że w dniu 2 maja 2019 r. szkoła będzie nieczynna. Dzień ten został odpracowany w sobotę  02.03.2019 r. (Dzień otwarty szkoły)

W związku z brakiem porozumienia między Ministerstwem Edukacji Narodowej a związkami zawodowymi nauczycieli informujemy Państwa, że w poniedziałek 8 kwietnia w naszej szkole odbędzie się strajk, o którym wcześniej już informowaliśmy. Sytuacja jest dynamiczna i dlatego o ewentualnych zmianach i nowościach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Pracownicy  SP5 w Ustroniu.

Informacja dla rodziców

Poniżej zamieszczamy informację dla rodziców dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli, w których odbędzie się strajk, a która dotyczy prawa pracownika do opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8 z powodu nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły.

Więcej „Informacja dla rodziców”

Uwaga! Zwiększona zachorowalność na grypę i choroby grypopodobne.

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega przed zwiększoną zachorowalnością na grypę i choroby grypopodobne. W załączeniu przedstawiamy pismo Inspektora i szereg ulotek informujących o samej chorobie oraz stosowaniu odpowiedniej profilaktyki przeciw grypie. Prosimy o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej „Uwaga! Zwiększona zachorowalność na grypę i choroby grypopodobne.”