Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Jesteś tutaj:

Autor: admin

Akcja „Kolej na ferie”

Dyrektor Delegatury w Bielsku-Białej Kuratorium Oświaty w Katowicach informuje o rozpoczęciu akcji „Kolej na Ferie”, w ramach której w czasie wypoczynku zimowego uczniowie będą mogli podróżować Kolejami Śląskimi bezpłatnie. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Więcej „Akcja „Kolej na ferie””

Bal szkolny 2020

Rada Rodziców wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 5 w Ustroniu ma przyjemność zaprosić wszystkich Państwa i Waszych znajomych na szkolny bal karnawałowy, który odbędzie się 15 lutego w restauracji Dolce Vita. Szczegóły na plakacie poniżej.

Więcej „Bal szkolny 2020”

Komunikat

Dyrektor szkoły informuje, że w dniach  23 oraz 24 grudnia 2019 r.  szkoła będzie nieczynna.

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Dyrektor szkoły informuje, że zimowa  przerwa świąteczna potrwa od 23 do 31 grudnia 2019 r. i  jest wolna od zajęć dydaktyczno – wychowawczych oraz od 2 do 3 stycznia 2020 r.  dodatkowe dni wolne.

(podstawy prawne:
§ 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 oraz  Uchwała – dodatkowe dni wolne 2019-2020)

Prosimy rodziców o zgłoszenie wychowawcy najpóźniej do piątku  6 grudnia 2019 r.  ewentualnej potrzeby zapewnienia przez szkołę opieki w tych dniach.

Zgłoszenia można dokonać na formularzu:

Deklaracja przerwa świąteczna 2019-2020

„Las płonie szybko, rośnie powoli” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

We wtorek (05.11.2019) w Ustroniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Las płonie szybko, rośnie powoli”, organizowanego przez Komisję Ochrony Przyrody PTTK Oddziału „Beskid Śląski” przy współpracy z ustrońskim Nadleśnictwem. Konkurs plastyczny adresowany był do uczniów szkół podstawowych.

Więcej „„Las płonie szybko, rośnie powoli” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego”

Zajęcia z Code Week

Niedawno w naszej Szkole uczniowie klas najmłodszych (1-3)  programowali przejazdy robotów (Ozobotów).  Najpierw uczyli się jak kodować trasę, a następnie na specjalnych arkuszach budowali budynki z klocków. Pomiędzy budowlami uczniowie tworzyli odpowiednią trasę po której Ozoboty mogły się poruszać.

Wszyscy również mogli obserwować proces druku na drukarkach 3D, oraz efekty pracy drukarki 3D.

Więcej „Zajęcia z Code Week”

5 listopada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Taki dzień jest idealnym czasem aby przekazać dzieciom i młodzieży ale również przypomnieć dorosłym pozytywne postawy moralne. Bajki mają bowiem nie tylko wymiar rozrywkowy ale główną ich zaletą jest edukowanie i wychowanie. To właśnie one rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i uczą:  czym jest i do czego prowadzi DOBRO oraz czym jest i do czego prowadzi ZŁO.

Więcej „5 listopada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”

Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy

Cieszyńska Akademia WSB pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Cieszyna rozpoczyna w październiku zajęcia na Cieszyńskim Uniwersytecie Dziecięcym. W zajęciach mogą brać udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Szczegóły tego projektu (zapisy na zajęcia, plan wykładów, opłaty) znajdują się pod niżej umieszczonym linkiem. Zachęcamy do zapoznania się z informacją.

tutaj: Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy

ESPRIT

Uprzejmie informujemy, Uczniów i Rodziców, że pierwsze zajęcia świetlicowe z Akademii Esprit z j.angielskiego odbędą się w piątek (4 października) w godz. 13:15 – 14:00, w sali 1.11. Jeśli dzieci będą chętne uczestniczyć w zajęciach, ale z powodu lekcji nie będą mogły – postaramy się zaproponować inny termin i inną godzinę (wówczas prosimy o kontakt telefoniczny: 503781790).

Ze względu na bezgotówkowy obrót pieniędzmi, prosimy o wpłaty należności do 15-go każdego miesiąca przelewem na konto bankowe

ING BANK ŚLĄSKI Nr.: 07 1050 1070 1000 0024 0088 2391

Do  godz. 8:30 należy poinformować panią   intendentkę  o nieobecności dziecka w zajęciach szkolnych, w celu odliczenia kosztu posiłku.

(przez dziennik elektroniczny lub wiadomość sms pod nr 695225584)

W przypadku nie powiadomienia o nieobecności dziecka ponoszą Państwo koszty tego posiłku.