Jesteś tutaj:

Autor: admin

Uwaga! Zwiększona zachorowalność na grypę i choroby grypopodobne.

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega przed zwiększoną zachorowalnością na grypę i choroby grypopodobne. W załączeniu przedstawiamy pismo Inspektora i szereg ulotek informujących o samej chorobie oraz stosowaniu odpowiedniej profilaktyki przeciw grypie. Prosimy o zapoznanie się z dokumentami.

Więcej „Uwaga! Zwiększona zachorowalność na grypę i choroby grypopodobne.”

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK 2019/2020: od 18 do 29 marca br.

Poniżej znajduje się informacja o zasadach rekrutacji do Oddziału Przedszkolnego przy SP5 w Ustroniu. Wchodząc dalej w ten artykuł, znajdziecie Państwo dokumenty dotyczące rekrutacji, które można pobrać z naszej strony lub odebrać u wychowawców grupy i wypełnione dostarczyć do sekretariatu. Termin rekrutacji od 18 marca do 29 marca br.

Regulamin rekrutacji do oddziałów przedszkolnych 2019 2020

Więcej „REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK 2019/2020: od 18 do 29 marca br.”

Publikujemy zarządzenie Burmistrza Miasta Ustroń w sprawie harmonogramu dotyczącego naboru dzieci do przedszkoli oraz klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z treścią zarządzenia (poniżej w tym wpisie).

Więcej „Harmonogram czynności rekrutacyjnych do przedszkoli i klas pierwszych SP na rok szkolny 2019/2020”

Dzień Otwarty

Zapraszamy wszystkich kandydatów na przedszkolaków oraz pierwszoklasistów SP5 wraz z rodzicami i opiekunami do odwiedzenia naszej szkoły w dniu 2 marca br. o godzinie 9.00. W programie uroczystości znajdą się występy artystyczne uczniów, zabawy w salach lekcyjnych (także z użyciem robotów, drukarek 3d i ekranów interaktywnych), zwiedzanie budynku szkoły oraz poczęstunek w regionalnym stylu. Gwarantujemy miłą atmosferę i dobrą zabawę.

Więcej „Dzień Otwarty”

Maraton filmowy

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież naszej szkoły oraz rodziców i opiekunów na maraton filmowy, który będzie miał miejsce na dolnym holu SP5 w piątek 15.02 w godzinach od 9.00 do 15.00. Tym samym rozpoczynamy pokazy filmowe objęte parasolem licencyjnym MPLC. Parasol dla szkoły zakupiła na najbliższe 12 miesięcy Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkie filmy to przeboje kinowe z najwyższą punktacją w serwisach filmowych. Szczególnie zapraszamy dzieci na film, który nawiązuje do książek o Kubusiu Puchatku. Prosimy poinformować o maratonie filmowym innych rodziców i dzieci naszej szkoły, gdyż ta informacja prawdopodobnie nie dotrze do wszystkich przed pokazem. Szczegółowy repertuar maratonu (tytuły i godziny seansów) wysłaliśmy do wszystkich rodziców i dzieci poprzez pocztę dziennika elektronicznego. Pokaz organizuje biblioteka szkolna.

Nabór do drużyny harcerskiej

Zapraszamy na grę harcerską, która rozpocznie się w środę 13.02 o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 5 w Ustroniu. Gra odbędzie się z okazji naboru do drużyny harcerskiej 12 WDW „Tafadu”. Zapraszamy wszystkich chętnych od 10 roku życia. Koniec gry przewidziany jest na 13.00. Prosimy dostosować ubiór do zewnętrznych warunków pogodowych.

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować pod numer telefonu: 732 990 229 (Michał Kunc z kl. 7). W zgłoszeniu proszę podać tytuł: Gra harcerska, imię i nazwisko uczestnika oraz wiek. Zapraszamy do dobrej zabawy.

Godziny pracy biblioteki w czasie ferii zimowych

Biblioteka szkolno-środowiskowa przy Szkole Podstawowej nr 5 będzie czynna w pierwszym tygodniu ferii (od 11 do 15 lutego br). Wejście do biblioteki w czasie ferii znajduje się od strony placu zabaw (w przypadku gdy wejście główne do szkoły będzie zamknięte). W piątek 15.02 biblioteka organizuje maraton filmowy oraz zajęcia w pracowni komputerowej. Szczegółowy plan pracy biblioteki znajduje się na plakacie poniżej. Zapraszamy.

Więcej „Godziny pracy biblioteki w czasie ferii zimowych”

Kulig z Globtroterem

Klub Globtrotera zaprasza na kulig do Brennej Leśnicy w dniu 11.02 (poniedziałek).

Plan wycieczki:

• 8.15 – zbiórka w szkole, przejazd autokarem do Brennej,
  • 9.00 – 14.00 – kulig, zabawy na śniegu oraz ciepły posiłek,
  • 14.30 – powrót do szkoły autokarem.

Cena kuligu to 60 zł zł (30 zł kulig i 30 zł przejazd). Chętnych prosimy o oddanie wypełnionych kart dp pani Sylwii Kozieł-Kręcichwost do piątku (08.02.2019 r.) oraz wpłacenie kwoty. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Warunkiem odbycia się imprezy jest zebranie minimum 18 osób (ze względu na koszty).

Zaproszenie na bal szkolny

Rada Rodziców oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Ustroniu serdecznie zapraszają Państwa na coroczny szkolny bal karnawałowy. W tym roku bal odbędzie się 9 lutego w restauracji Dolce-Vita w Lipowcu. Bilety w cenie 110 zł od osoby są do nabycia w sekretariacie SP5 w Ustroniu. W tym roku bawimy się w szalonym stylu lat 20-tych i 30-tych. Cały dochód z imprezy wpłynie do Rady Rodziców, która tak wspaniale finansuje potrzeby kulturalne i edukacyjne naszych uczniów. ZAPRASZAMY. Więcej szczegółów na plakacie poniżej.

Więcej „Zaproszenie na bal szkolny”

Półkolonia na stoku Poniwiec

Półkolonia na stoku Poniwiec.

W dniach 18.02.2019- 22.02.2019 w godzinach 9-12 organizowana jest półkolonia na nartach na stoku Poniwiec.
Zajęcia będą prowadzone przez instruktora narciarstwa i pod opieką nauczyciela z SP 5.
Koszt : 600 zł. Cena zawiera :
– opłatę instruktora
– karnety na wyciągi
– ubezpieczenie OC i NNW
Chętnych prosimy o pisemne zgłoszenie do sekretariatu SP5 lub do Beaty Luber w terminie do 11 stycznia 2019 r.

Druk zgłoszenia Poniwiec – półkolonia

Wielka Liga Czytelników

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników. Drodzy Uczestnicy! Zachęcamy do głośnego czytania w domach i w szkołach. Książka może być ważnym czynnikiem budującym więzi międzyludzkie. Wspólne czytanie łączy. Czas rodzica poświęcony na czytanie jest wspaniałym darem dla dziecka.

Więcej „Wielka Liga Czytelników”