Jesteś tutaj:

Autor: admin

Zaproszenie na bal szkolny

Rada Rodziców oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Ustroniu serdecznie zapraszają Państwa na coroczny szkolny bal karnawałowy. W tym roku bal odbędzie się 9 lutego w restauracji Dolce-Vita w Lipowcu. Bilety w cenie 110 zł od osoby są do nabycia w sekretariacie SP5 w Ustroniu. W tym roku bawimy się w szalonym stylu lat 20-tych i 30-tych. Cały dochód z imprezy wpłynie do Rady Rodziców, która tak wspaniale finansuje potrzeby kulturalne i edukacyjne naszych uczniów. ZAPRASZAMY. Więcej szczegółów na plakacie poniżej.

Więcej „Zaproszenie na bal szkolny”

Półkolonia na stoku Poniwiec

Półkolonia na stoku Poniwiec.

W dniach 18.02.2019- 22.02.2019 w godzinach 9-12 organizowana jest półkolonia na nartach na stoku Poniwiec.
Zajęcia będą prowadzone przez instruktora narciarstwa i pod opieką nauczyciela z SP 5.
Koszt : 600 zł. Cena zawiera :
– opłatę instruktora
– karnety na wyciągi
– ubezpieczenie OC i NNW
Chętnych prosimy o pisemne zgłoszenie do sekretariatu SP5 lub do Beaty Luber w terminie do 11 stycznia 2019 r.

Druk zgłoszenia Poniwiec – półkolonia

Wielka Liga Czytelników

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników. Drodzy Uczestnicy! Zachęcamy do głośnego czytania w domach i w szkołach. Książka może być ważnym czynnikiem budującym więzi międzyludzkie. Wspólne czytanie łączy. Czas rodzica poświęcony na czytanie jest wspaniałym darem dla dziecka.

Więcej „Wielka Liga Czytelników”

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Dyrektor szkoły informuje, że zimowa  przerwa świąteczna potrwa od 24 do 31 grudnia 2018r. i jest wolna od zajęć dydaktyczno –wychowawczych (podstawa prawna: § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2002 r. Nr 46 poz.432 z późn. zm.).

Prosimy rodziców o zgłoszenie wychowawcy najpóźniej do poniedziałku 10 grudnia 2018 r.  ewentualnej potrzeby zapewnienia przez szkołę opieki w tych dniach.

Zgłoszenia można dokonać na formularzu:

Deklaracja grudzień 2018 SP

Szkolny konkurs historyczny

W piątek 16 listopada, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbędzie się szkolny konkurs historyczny. Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III, IV-V, VI-VIII) i wezmą w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Dla zwycięzców czekają cenne nagrody książkowe! Szczegóły na plakacie.
Ogłoszenie wyników w środę 21 listopada.

Więcej „Szkolny konkurs historyczny”

Apel dla Niepodległej

W piątek 9 listopada odbyły się szkolne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas akademii uczennice Zuzanna Macura oraz Zuzanna Musiał poprowadziły swoich szkolnych kolegów i koleżanki przez czasy zaborów, powstań narodowych oraz nadziei na odzyskanie niepodległości, których finałem był długo wyczekiwany rok 1918.

Więcej „Apel dla Niepodległej”

Uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego w naszej Szkole

W sobotę 13.10.2018r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Dyrekcja naszej szkoły oraz nauczyciele, a także uczniowie i ich rodzice wraz z gośćmi reprezentującymi Urząd Miasta Ustroń uczestniczyli w otwarciu oddziału przedszkolnego. Wstęgę przeciął burmistrz miasta Ustroń Ireneusz Szarzec w towarzystwie dyrektora Szkoły pani Katarzyny Burzyńskiej oraz przewodniczącego Rady Miasta Ustronia Artura Kluza.

Więcej „Uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego w naszej Szkole”

Samorząd Uczniowski 2018/2019

W wyniku demokratycznie przeprowadzonych wyborów do Samorządu Uczniowskiego w dniu 3 października 2018 r. przewodniczącą tego szkolnego organu została Zuzanna Macura z klasy 8, a wiceprzewodniczącą Zuzanna Musiał z klasy 7. Dziewczynom gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz zaangażowania w trudnej roli samorządowca.

Zaproszenie

W najbliższą sobotę 13.10.2018 r. o godz. 9:00 zapraszamy do wspólnego świętowania otwarcia Oddziału Przedszkolnego oraz Pasowania naszych uczniów.

Zapraszamy do posmakowania domowych wypieków oraz zasilenia Rady Rodziców darowizną płynącą z serca.

Uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego

Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego, który z dniem 1 września rozpoczął swoją działalność przy naszej szkole. W programie: pasowanie przedszkolaków i pierwszoklasistów, występy uczniów, zwiedzanie  szkoły oraz poczęstunek. Uroczystość rozpocznie się w najbliższą sobotę (13.10) o godz. 9.

Więcej „Uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego”