Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Jesteś tutaj:

Autor: admin

„Las płonie szybko, rośnie powoli” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

We wtorek (05.11.2019) w Ustroniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Las płonie szybko, rośnie powoli”, organizowanego przez Komisję Ochrony Przyrody PTTK Oddziału „Beskid Śląski” przy współpracy z ustrońskim Nadleśnictwem. Konkurs plastyczny adresowany był do uczniów szkół podstawowych.

Więcej „„Las płonie szybko, rośnie powoli” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego”

Zajęcia z Code Week

Niedawno w naszej Szkole uczniowie klas najmłodszych (1-3)  programowali przejazdy robotów (Ozobotów).  Najpierw uczyli się jak kodować trasę, a następnie na specjalnych arkuszach budowali budynki z klocków. Pomiędzy budowlami uczniowie tworzyli odpowiednią trasę po której Ozoboty mogły się poruszać.

Wszyscy również mogli obserwować proces druku na drukarkach 3D, oraz efekty pracy drukarki 3D.

Więcej „Zajęcia z Code Week”

5 listopada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Taki dzień jest idealnym czasem aby przekazać dzieciom i młodzieży ale również przypomnieć dorosłym pozytywne postawy moralne. Bajki mają bowiem nie tylko wymiar rozrywkowy ale główną ich zaletą jest edukowanie i wychowanie. To właśnie one rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i uczą:  czym jest i do czego prowadzi DOBRO oraz czym jest i do czego prowadzi ZŁO.

Więcej „5 listopada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”

Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy

Cieszyńska Akademia WSB pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Cieszyna rozpoczyna w październiku zajęcia na Cieszyńskim Uniwersytecie Dziecięcym. W zajęciach mogą brać udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Szczegóły tego projektu (zapisy na zajęcia, plan wykładów, opłaty) znajdują się pod niżej umieszczonym linkiem. Zachęcamy do zapoznania się z informacją.

tutaj: Cieszyński Uniwersytet Dziecięcy

ESPRIT

Uprzejmie informujemy, Uczniów i Rodziców, że pierwsze zajęcia świetlicowe z Akademii Esprit z j.angielskiego odbędą się w piątek (4 października) w godz. 13:15 – 14:00, w sali 1.11. Jeśli dzieci będą chętne uczestniczyć w zajęciach, ale z powodu lekcji nie będą mogły – postaramy się zaproponować inny termin i inną godzinę (wówczas prosimy o kontakt telefoniczny: 503781790).

Ze względu na bezgotówkowy obrót pieniędzmi, prosimy o wpłaty należności do 15-go każdego miesiąca przelewem na konto bankowe

ING BANK ŚLĄSKI Nr.: 07 1050 1070 1000 0024 0088 2391

Do  godz. 8:30 należy poinformować panią   intendentkę  o nieobecności dziecka w zajęciach szkolnych, w celu odliczenia kosztu posiłku.

(przez dziennik elektroniczny lub wiadomość sms pod nr 695225584)

W przypadku nie powiadomienia o nieobecności dziecka ponoszą Państwo koszty tego posiłku.

Inauguracyjne spotkanie z rodzicami w nowym roku szkolnym

Informujemy, że w środę 11.09 o godzinie 17 na dolnym holu szkoły rozpocznie się spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły oraz wychowawcami klas. Bardzo prosimy o jak najliczniejszy udział w zebraniu, gdyż będą poruszane ważne sprawy: utworzenie kont dla rodziców w nowym e-dzienniku Vulcan, Budżet Obywatelski i wiele innych. Serdecznie zapraszamy.

Nowy dziennik elektroniczny

Informujemy, że z dniem 01.09.2019 w naszej szkole (podobnie jak we wszystkich pozostałych ustrońskich szkołach) zaczyna obowiązywać nowy dziennik elektroniczny – Vulcan. Jednocześnie przestaje działać dotychczasowy dziennik Mobireg. Uczniowie oraz rodzice i opiekunowie uczniów uzyskają dostęp do dziennika po najbliższym zebraniu w szkole, które będzie miało miejsce 11 września (środa). Do stworzenia Państwu i Waszym podopiecznym konta w dzienniku będziemy potrzebowali kilku podstawowych danych osobowych oraz (warunek konieczny) Waszego adresu e-mail (w Vulcanie e-mail jest loginem do systemu, dzięki któremu będziecie mogli rejestrować się w dzienniku oraz odzyskiwać hasło). Jeżeli ktoś z Państwa nie posiada jeszcze adresu e-mail, to prosimy do najbliższego zebrania utworzyć sobie konto poczty elektronicznej w dowolnym systemie kont pocztowych (polecamy adres w koncie Google: https://accounts.google.com). Więcej informacji o dzienniku otrzymacie Państwo w czasie spotkania z Panią Dyrektor szkoły oraz z wychowawcami klas. Odnośnik do nowego dziennika znajduje się w dolnym menu na szkolnej stronie internetowej (zielona belka po banerem „Witaj Szkoło!”) oraz tutaj. Odnośnik do poradnika wideo, jak założyć konto w e-dzienniku Vulcan: tutaj.

Głosujcie na nasz projekt. Budżet Obywatelski Miasta Ustroń 2020 r.

Szanowni Państwo,

właśnie ruszyło (01.09) głosowanie na projekty obywatelskie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustroń. Przypominamy, że spośród 2 złożonych projektów do zrealizowania na Osiedlu Lipowiec jest jeden nasz, zgłoszony pod nazwą: Nowoczesna pracownia multimedialna. Projekt ten obejmuje zakup dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Ustroniu nowoczesnej pracowni matematyczno-fizycznej (m.in. ergonomiczne meble szkolne dla uczniów, komplet tabletów niezbędnych do realizacji tematów lekcji w sposób nowoczesny i atrakcyjny dla dzieci i młodzieży, duży 75 calowy monitor interaktywny oraz przyrządy do wykonania doświadczeń i pomiarów na lekcjach fizyki).

Więcej „Głosujcie na nasz projekt. Budżet Obywatelski Miasta Ustroń 2020 r.”

Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy  w poniedziałek  2  września 2019 r.:

• Przedszkolaków  od samego rana
  • na Uroczyste Rozpoczęcie  Roku Szkolnego 2019/2020   uczniów  naszej szkoły  o godz. 9:00.

Drodzy Rodzice Przedszkolaków!!!

Uprzejmie informujemy, że w pierwszym tygodniu września odbędzie się zebranie ogólne z rodzicami. Termin spotkania zostanie podany 02.09.2019.

Omawiane będą następujące sprawy :

• wyprawka przedszkolaka,
  • ubezpieczenie,
  • umowy z rodzicami,
  • płatności za przedszkole itp.

Prosimy, aby pierwszego dnia pobytu w przedszkolu każde dziecko miało ze sobą pantofle.